UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни Південно-Східної Азії закликали Пекін припинити мілітаризацію в Південно-Китайському морі

Країни Південно-Східної Азії виробили спільну позицію щодо дій Китаю в спірних водах.

Держави Південно-Східної Азії у вівторок підтримали заклик США і звернулися до Китаю з вимогою припинити мілітаризацію у Південно-Китайському морі, підкреслюючи стурбованість у зв'язку з його діями біля спірних островів, повідомляє Reuters.

Китай раніше заявив, що не хоче, щоб питання про його діяльність у Південно-Китайському морі піднімалося на засіданні міністрів закордонних справ Асоціації держав Південно-Східної Азії (ASEAN) в Куала-Лумпур.

Але міністр закордонних справ Малайзії Аніфа Гаман повідомив, що країни-члени асоціації прийшли до спільного висновку в цьому питанні. Вони вважають, що "стриманість щодо цієї діяльності, ускладнила б ескалацію напруженості" в Південно-Китайському морі.

На засідання асоціації, як очікується, в середу-четвер прибуде держсекретар США Джон Керрі.

Як підкреслюється, що Китай не припинив поки зводити штучні острови в Південно-Китайському морі. Більш того, він звинуватив США у "мілітаризації" регіону Південно-Китайського морячерез їх патрулі і спільні військові навчання. Китай неодноразово закликав Вашингтон не приймати нічию сторону в ескалації суперечки навколо спірних вод, де "азіатський гігант в минулому році активізував створення штучних островів, викликавши занепокоєння сусідів і провокуючи критику США".

США неодноразово вимагали від Китаю припинити насипати острови в Південно-Китайському морі, адже ці дії, на думку Вашингтона, несе загрозу безпеці в цьому регіоні.

Пекін заявляв, США і Філіппіни перебільшують китайську загрозу біля спірних островів Спратлі.

13 травня Пекін зажадав від США пояснень у зв'язку з планами направити авіацію і флот в Південно-Китайське море. Тоді ж стало відомо, що Пентагон розглядає можливість відправки військової авіації і флоту для забезпечення безпеки навігації в районі штучних островів Китаю, які Пекін звів районі спірних островів у Південно-Китайському морі.