Росія краще підготовлена до наземної операції біля своїх кордонів через здатність швидко мобілізувати сили і техніку. Таку думку висловив американський аналітичний центр RAND у своєму звіті, передає The Economist.
Попри те, що США та союзники НАТО витратили на оборону у 2015 році 871 млрд доларів, а Росія лише 52 мільярди, дослідники вважають, що ситуація дещо змінилася і РФ матиме значну перевагу в будь-якій конфронтації з НАТО поблизу своїх кордонів.
"Зараз командувачі НАТО побоюються, що Росія може зосередити упродовж короткого періоду часу величезну кількість бойової сили у Балтійському регіоні", – йдеться у статті.
Так, через краще внутрішнє сполучення бойові танки Росії можуть перевищувати кількісно НАТОвські приблизно 5,9 до 1; в піхотних бойових машинах – 4,6 до 1; в ракетній артилерії – 270 до жодного.
"І хоча НАТО буде користуватися перевагами у бойових літаках, їх ефективність буде значно зменшена, коли вони зіткнуться з найпотужнішою інтегрованою системою протиповітряної оборони", - вважають аналітики RAND.
Видання також зазначає, що на відміну від Росії, НАТО нехтує збереженням своєї військово-транспортної інфраструктури часів Холодної війни. Так, залізничні системи не призначені для перевезення важких вантажних автомобілів, а мости не можуть витримати ваги танків.
Днями генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Альянс зараз адаптує і впроваджує найсильніше підкріплення колективної оборони з часів Холодної війни, однак запевнив, що не хоче нової гонки озброєнь.
Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає".
Ця заява Володимира Путіна викликала бурхливу реакцію в США.
Так, Державний департамент США підкреслив, що використання ядерної зброї порушує міжнародні зобов'язання Москви, зокрема Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.
Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там заявили, що заява російського президента Міноборони США не здивувала та висловили сумнів, чи додала Росія нові можливості для свого ядерного арсеналу, крім вже відомих американським військовим і розвідці.