UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни АСЕАН скасували підписання декларації через територіальні диспути у Південно-Китайському морі

Країни АСЕАН не прийшли до єдиної думки щодо необхідності офіційно вказувати на територіальні суперечки в Південно-Китайському морі.

У середу, 4 листопада, країни Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) скасували церемонію підписання спільної декларації на завершення форуму організації з питань безпеки, передає агентство Reuters.

Повідомляється, що це сталося після того, як Китай намагався пролобіювати, щоб з декларації АСЕАН прибрали всі посилання на ситуацію зі спірними територіями в Південно-Китайському морі.

США, які так само були присутні на форумі АСЕАН, виступили за те, щоб в декларації організації були присутні згадки про даних спірних територіях.

АСЕАН є міжурядовою організацією, яка була створена в 1967 році. Основними цілями організації є прискорення економічного зростання, соціального прогресу та культурного розвитку, а також сприяння миру і безпеки в регіоні. На сьогоднішній день в АСЕАН входять 10 країн: Індонезія, Малайзія, Сінгапур, Таїланд, Філіппіни, Бруней-Даруссалам, В'єтнам, Лаос, М'янма і Камбоджа.

Читайте також: США мають намір регулярно відправляти кораблі до штучних островів КНР у Південно-Китайському морі

Через Південно-Китайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують входять Бруней, В'єтнам, Малайзія та Філіппіни.

30 жовтня Командувач військово-морськими силами Китаю У Шенлі (Wu Shengli) попередив своїх американських колег про існування ризику виникнення незначного інциденту, який може призвести до війни", якщо США продовжать свої "провокаційні дії" в Південно-Китайському морі

26 жовтня, США відправили ракетний ескадрений міноносець USS Lassen, який повинен наблизитися на відстань 12 морських миль до штучних островів КНР у Південно-Китайському морі. У свою чергу, представник китайського посольства у Вашингтоні у зв'язку з відправкою есмінці США заявив, що Сполученим Штатам варто утриматися від провокаційних дій і належить зберігати регіональний мир і стабільність.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".