UA / RU
Підтримати ZN.ua

Крах режиму Путіна реальніший, ніж вважають багато експертів — The Hill

Автор вважає, що щоб послабити Росію потрібно посилити економічні санкції проти путінського режиму і не скасовувати їх, поки він не зникне.

Перемогу України у війні можна чітко визначити як падіння путінського режиму. Його падіння призведе до виведення російських військ з України і повернення окупованих територій. Це також означатиме кінець російської агресії проти інших країн, зміцнення вільного світу та послаблення тоталітарного союзу. І нічого з цього навряд чи станеться, поки режим Путіна залишається при владі.

Крах цього режиму більш реальний, ніж вважають багато експертів. Вони схильні недооцінювати слабкість диктаторської влади, як це демонструє падіння режиму Башара Асада в Сирії, вважає Юрій Ярім-Агаєв, науковець і правозахисник, президент Центру дослідження тоталітарної ідеології.

"А путінський режим слабшає з кожним днем. Він виснажує ресурси й втрачає підтримку всередині Росії. Він може впасти досить скоро — якщо Америка не допоможе продовжити його існування. І укладення мирної угоди з Путіним, яка залишить йому окуповані території, зробить саме це", — додає науковець.

Читайте також: Шольц: Путін зазнав поразки в Україні по всіх пунктах

Трамп навряд чи може закінчити війну зараз, не програвши її, але він, ймовірно, може призупинити її, домовившись про перемир'я між Україною та Росією. Мир і перемир'я — це принципово різні речі.

Мирна угода безповоротно визначає переможців і переможених, тоді як перемир'я відкладає це рішення і може виграти достатньо часу для краху путінського режиму і виходу України з війни переможцем, зазначає Ярім-Агаєв.

"Щоб перемир'я не спрацювало проти нас, остаточне рішення про нього має бути залишене за Україною і бути узгодженим без жодних умов, Україна має вийти з нього сильнішою, а Росія — слабшою", — пише науковець.

Читайте також: В The Telegraph з'ясували, чи погодиться Путін на мирні переговори

Автор також зазначає, що російські військові використали більшість своїх резервів для нинішнього наступу в надії, що Трамп віддасть їм всю територію, яку вони зможуть завоювати до того, як він вступить на посаду.

Якщо Росія вирішить блефувати, що вона може продовжувати свій наступ до нескінченності, Захід повинен чітко дати зрозуміти, що якщо вона не підпише угоду про припинення вогню, західна підтримка України різко зросте і може навіть включати допомогу інших армій.

Раніше кремлівський диктатор Владімір Путін заявив, що Росія нібито готова до "переговорів" з Україною, але наголосив, що Москва "продовжить досягати усіх цілей СВО" наступного року. Він додав, що це "завдання номер один".