UA / RU
Підтримати ZN.ua

Збиття MH17: стало відомо, за якими статтями Нідерланди подали позов проти Росії

Всього Нідерланди висунули звинувачення за трьома статтями Європейської конвенції з прав людини.

Нідерланди розкрили додаткову інформацію щодо позову проти Росії в Європейський суд з прав людини у зв'язку з катастрофою літака рейсу МН17, який був збитий в небі над Донбасом з російської ракети «Бук».

Про це в коментарі «Укрінформу» повідомив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

За його словами, в позові Нідерландів йдеться про порушення Росією трьох статей Європейської конвенції з прав людини: 2-х, 3-й і 13-й.

Стаття 2 Конвенції визначає, що право кожного на життя охороняється законом. Нікого не може бути умисно позбавлено життя інакше ніж шляхом виконання смертного вироку суду, винесеного після визнання особи винною у вчиненні злочину, за який закон передбачає таке покарання.

Стаття 3 наголошує, що нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Стаття 13 вказує: кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

“Нідерланди посилаються на Статтю 13 Конвенції у зв'язку з неналежним рівнем співпраці РФ у розслідуванні збиття літака усупереч її зобов’язанням відповідно до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах", - зазначив посол.

Читайте також: У Києві затримали розвідника «ДНР», причетного до катастрофи MH17

8 червня в Нідерландах почалася друга сесія судового процесу по справі MH17, яка попередньо триватиме до 3 липня.

9 червня стали відомі результати аналізу тіл членів екіпажу. Після судової експертизи осколків, було виявлено їх схожість з ракетою "Бук" типу 9М38М1.

Ще в червні 2019 року JIT назвала імена чотирьох обвинувачених: це росіяни Сергій Дубінський ("Похмурий"), Олег Пулатов ( "Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєльцов") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Ще одним підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії в рамках обміну.

В інтерв'ю британській газеті The Times Ігор Гркінін, який є одним з підозрюваних, заявив про те, що відчуває "моральну відповідальність" за загибель пасажирів рейсу МН17.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до злочину.

Детальніше про процес в статті Володимира Кравченка "Заради справедливості" для ZN.UA.