UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни Великої сімки хочуть розширити санкції проти оборонного сектору Росії – Білий дім

Саміт G7 проходить 26-28 червня у Німеччині.

Країни Великої сімки (G7) планують ще сильніше обмежити Росії доступ до промислових ресурсів та технологій, які підтримують російську оборону, розповіли у Білому домі.

Заходи проти російського військового виробництва та ланцюжків поставок

Лідери G7 будуть узгоджувати і розширювати цільові санкції для подальшого обмеження доступу Росії до ключових промислових ресурсів, послуг і технологій, вироблених найпотіжнішими економіками, особливо тим, що підтримують російську військово-промислову базу та технологічний сектор. Державний департамент і Міністерство фінансів США агресивно боротимуться з російськими ланцюжками постачання оборонної продукції, запроваджуючи блокуючі санкції проти великих державних оборонних підприємств, а також оборонних науково-дослідних організацій та десятків інших юридичних та фізичних осіб, пов'язаних з оборонною промисловістю, та обмежуючи здатність Росії замінити військове обладнання, яке вона вже втратила під час жорстокої війни проти України, додали у Білому домі.

Використання мит на російські товари для допомоги Україні

Раніше цього року лідери країн G7 зобов'язалися позбавити Росію статусу, який гарантував низькі мита на російські товари, що продаються у всьому світі. Президент Байден та інші лідери G7 домагатимуться повноважень використовувати доходи, отримані від нових тарифів на російські товари, для допомоги Україні та забезпечення того, щоб Росія сплатила витрати на свою війну. Президент Байден також оголошує, що відповідно до скасування Конгресу торгового статусу Росії в США, США введуть підвищені мита на більш ніж 570 груп російських товарів на суму близько 2,3 мільярда доларів для Росії. Ці заходи обмежать здатність Росії отримувати економічну вигоду від продажу на американський ринок і будуть ретельно вивірені таким чином, щоб накласти витрати на Росію при мінімізації витрат для американських споживачів.

Обмеження участі Росії на світовому ринку та подальше припинення спроб ухилення

Лідери G7 мають намір обмежити прибутки Росії, зокрема від золота, другого за величиною російського експорту після енергоносіїв. Сполучені Штати зроблять низку ключових дій для виконання цих зобов'язань. Міністерство фінансів США видасть ухвалу про заборону імпорту нового золота в США, що запобігатиме участі Росії в офіційному ринку золота. Лідери країн "Великої сімки" також зобов'язуються продовжувати цілеспрямовану боротьбу з тими, хто займається ухиленням від сплати податків та зворотною діяльністю. Міністерство торгівлі США почне перші дії проти компаній, які займаються зворотною діяльністю на підтримку Росії, включивши кілька компаній по всьому світу до списку суб'єктів, що заборонить цим компаніям купувати товари та технології американського походження, такі як напівпровідники. Держдеп і Мінфін США запровадять блокуючі санкції проти осіб, пов'язаних із наданням допомоги Росії в ухиленні від сплати податків. Мінторг та Мінфін США спільно випустять попередження для фінансових установ, щоб допомогти у виявленні потенційних порушень експортного контролю.

Санкції проти відповідальних за порушення прав людини — включаючи воєнні злочини, наживу та нелегітимні органи влади

Лідери G7 ухвалять рішення про введення санкцій щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини — включаючи воєнні злочини, які здійснюють нелегітимну владу в Україні, а також причетних до тактики Росії з крадіжки українського зерна або іншим чином незаконно одержують прибуток від війни. США введуть блокуючі санкції щодо приватних військових компаній, що діють в Україні, російських військових підрозділів, які були достовірно причетні до порушень прав людини або міжнародного гуманітарного права в Україні, та призначених Росією високопосадовців у районах, обложених або утримуваних російськими військами, включаючи міністрів та мерів міст, у яких ведуться бойові дії. Держдеп США запровадить візові обмеження щодо приблизно 500 посадових осіб за загрозу чи порушення суверенітету, територіальної цілісності чи політичної незалежності України чи придушення інакодумства у Росії.

Значне зобов'язання G7 щодо бюджетної підтримки та іншої допомоги Україні

"Велика сімка" зобов'язується допомогти Україні покрити короткостроковий дефіцит бюджетного фінансування, включаючи зобов'язання США виділити 7,5 мільярда доларів з нещодавно прийнятого другого додаткового бюджету. Лідери також візьмуть на себе безпрецедентне довгострокове зобов'язання щодо забезпечення безпеки та надання Україні фінансової, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки, скільки знадобиться. Зобов'язання лідерів включатиме підтримку надійної військової готовності та оборони України, у тому числі шляхом своєчасного надання сучасного оборонного обладнання та передових систем озброєння