Представники Саудівської Аравії і Росії досягли угоди зберегти діючі обмеження з видобутку нафти до кінця лютого. Про це повідомляє видання Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на свої джерела.
Відзначається, що сторони повернуться до переговорів з нарощування видобутку нафти в березні.
Раніше Саудівська Аравія виступала проти збільшення видобутку через карантинні обмеження, які можуть обмежити попит, в той час як Росія виступила із закликами до збільшення видобутку, посилаючись на відновлення попиту.
За даними Reuters, ціни на нафту виросли у вівторок на тлі зростання напруженості після захоплення Іраном південнокорейського судна і поділу групи виробників ОПЕК + за рівнем видобутку в лютому.
Березневі ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 86 центів до 51,95 долара за барель до 14.10 за Гринвічем, в той час як ф'ючерси на нафту марки US West Texas Intermediate за лютий подорожчали на 89 центів до 48,51 долара за барель.
Обидва контракти впали більш ніж на 1% в понеділок після того, як ОПЕК +, в яку входять виробники ОПЕК та інші компанії, включаючи Росію, не змогла узгодити мету видобутку в лютому.
Документ ОПЕК від 4 січня показав, що група вивчає ряд сценаріїв, включаючи збільшення видобутку, відсутність змін або скорочення видобутку на 500 000 барелів на день (барелів на добу) в лютому. Напруга навколо захоплення Іраном південнокорейського судна, члена ОПЕК, триває, оскільки Іран заявив, що азіатська країна заборгувала йому 7 мільярдів доларів. «Короткострокове зростання попиту сповільнюється через відновлення COVID-19 в Північній Америці, Європі та на Близькому Сході, і, ймовірно, в найближчі кілька місяців очікується більш глибоке зниження», - заявило Fitch Solutions, додавши, що Brent, як очікується, буде в середньому 53 долара за барель цього року.
Раніше повідомлялося про те, що три найбільші нафтові компанії Китаю опинилися під загрозою делістингу з американської біржі через зв'язки з китайськими військовими.
Детальніше про те, які виклики чекають людство в 2021 році читайте в статті Сергія Корсунського "Нудно не буде" для читачів ZN.UA.