Країни ОПЕК + погодилася поступово збільшувати видобуток нафти з травня по липень, реагуючи як на внутрішній, так і на зовнішній тиск, щоб поставляти більше сирої нафти в світову економіку, яка відновлюється.
За словами делегатів, Саудівська Аравія запропонувала збільшити пропозицію, яка включатиме поетапне скасування добровільного скорочення поставок королівства на 1 мільйон барелів на день, оскільки ця інформація не була загальнодоступною.
За їх словами, відеоконференція групи все ще тривала в четвер, оскільки міністри обговорювали остаточні деталі угоди. За словами делегатів, в даний час планується збільшити видобуток на 350 000 барелів на день в травні, знову додати той же обсяг в червні і збільшити на 440 000 барелів у день у липні, передає Reuters.
На початку цього тижня багато хто очікував, що Організація країн-експортерів нафти і її союзники перейдуть на травневі обмеження. Проте, нафта марки Brent практично не змінилася і склала 62,63 долара за барель станом на 16:29 у Лондоні.
«Збільшення видобутку приблизно на 1 мільйон барелів на день протягом трьох місяців, коли очікується зростання попиту на продукцію приблизно на 3 мільйони барелів на день за той же період, не є ведмежим», - сказав Роджер Диван, віце-президент IHS Markit Ltd. і ветеран ОПЕК. спостерігач. «Це консервативне очікування, але, тим не менш, очікування.
З огляду на те, що ціна на нафту перевищує 60 доларів, а роздрібні ціни на бензин швидко ростуть, споживачі, включаючи США і Індію, почали закликати альянс ОПЕК + тримати ціни під контролем, побоюючись, що дорожча нафта може посилити інфляційний тиск у всьому світі.
Хоча споживання нафти в Європі невелике, оскільки Франція, Німеччина та Італія продовжують або вводять нові обмеження через зростання випадків захворювання Covid-19, споживання палива швидко зростає в Америці, де кампанія вакцинації йде краще, ніж очікувалося.
Напередодні зустрічі ОПЕК + міністр енергетики США Дженніфер Гранхольм подзвонила своєму саудівському колезі принцу Абдулазізу бен Салмана, щоб підкреслити важливість доступної енергії.
«Ми повинні тримати руку на пульсі ринку і не допускати перегріву або значного дефіциту», - заявив на відкритті засідання віце-прем'єр Олександр Новак, країна якого в цьому році неухильно нарощує видобуток. «З моменту нашої останньої розмови ситуація покращилася, і тенденція позитивна.
Раніше повідомлялося про те, що Держгеонадр анулювало 19 спецдозволів на видобуток нафти і газу.