Нікарагуа оголосила про розрив дипломатичних відносин з Ізраїлем, заявивши, що ізраїльський уряд діє "фашистськими" та "геноцидними" методами. Це рішення було оголошено в п’ятницю на тлі посилення конфлікту на Близькому Сході.
Згідно з заявою уряду Нікарагуа, причина розриву відносин полягає в нещодавніх ізраїльських атаках на палестинські території, пише Reuters.
Того ж дня конгрес Нікарагуа ухвалив резолюцію, в якій закликав до активних дій у зв'язку з річницею війни в Газі. Уряд країни зазначив, що конфлікт в регіоні набуває все більшої масштабності, поширюючись на сусідні країни, зокрема Ліван, Сирію, Ємен та Іран.
Напруженість на Близькому Сході зростає через ризик ескалації конфлікту. 1 жовтня Іран завдав ракетного удару по Ізраїлю, що лише загострило ситуацію. Іран також підтримує ліванське терористичне угруповання "Хезболла", яке нещодавно зазнало низки ізраїльських ударів, що призвели до значних втрат.
Іран є важливим союзником Нікарагуа та її президента Даніеля Ортеги. Останніми роками Нікарагуа опинилася в міжнародній ізоляції після того, як Ортега жорстко розправився з антиурядовими протестами у 2018 році, що, за даними правозахисних організацій, призвело до загибелі близько трьох сотень людей.
За рік після нападу ХАМАС на Ізраїль велика війна стукає у двері Близького Сходу. Якщо вона розпочнеться, наслідки відчує практично весь світ. І Україна ‒ серед тих, кого поза межами регіону вона зачепить насамперед.
Якими можуть бути ці наслідки? Що сталося за рік після 7 жовтня 2023 року? Дізнайтеся про це зі статті "П’ять несподіванок першого року війни Ізраїлю в Газі" експерта Центру близькосхідних досліджень AMES Ігоря Семиволоса.