UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд Британії зіштовхнеться з величезними викликами безпеці у разі можливого президентства Трампа — The Times

Кожне рішення щодо оборони буде складним.

Новий прем'єр-міністр Британії повинен буде провести огляд, який планують завершити за десять місяців і який підтвердить вже відомий розрив між збройними силами Британії та їхніми зобов'язаннями. Буде можливість провести переговори з європейськими сусідами щодо того, як оборонятися, якщо Вашингтон більше не фінансуватиме основні витрати.

Таким чином, можна очікувати, що в огляді буде зроблено висновок, що Захід погано озброєний, щоб протистояти найсерйознішим військовим загрозам з часів закінчення холодної війни. Існують життєво важливі виклики, і всі вони невирішені, зазначає Макс Гастінгс, журналіст та історик.

По-перше, державні фінанси Британії перебувають у жахливому стані: вона витрачає більше на обслуговування державного боргу, ніж на оборону. Існує потенційний дефіцит фінансування в розмірі 16,9 мільярдів фунтів стерлінгів в існуючій десятирічній програмі оснащення збройних сил, яка сама по собі є недостатньою.

Читайте також: Британські військові не готові до "конфлікту будь-якого масштабу" — колишній чиновник країни

"Крім того, навіть якщо ми знайдемо волю і гроші для переозброєння, ми зможемо досягти значущих результатів лише в партнерстві з нашими європейськими сусідами. З огляду на їхні власні економічні обмеження, малоймовірно, що вони виділять необхідні десятки мільярдів. Важливим країнам НАТО — Канаді, Італії, Іспанії — бракує навіть переконливих планів щодо збільшення своїх оборонних витрат до цільових 2% ВВП", — пише Гастінгс.

Автор зазначає, що тяжке становище армії, яка не просто скоротилася, але й погано оснащена, багато обговорювалося, але додаткові ресурси для ведення гібридної війни можуть бути більш пріоритетними. Адже Британія зіштовхується з ескалацією кібератак з боку Китаю та Росії.

"Без американців знадобиться щонайменше десятиліття на переозброєння, щоб зробити Британію здатною захистити себе. Це аж ніяк не означає, що європейські дії є марними, навпаки, вони видаються нагальними, включно з британськими переговорами з французами про співпрацю в галузі ядерного стримування", — вважає Гастінгс.

Читайте також: Новий британський премʼєр Стармер пообіцяв посилити звʼязки з Європою

Раніше прем'єр Британії пообіцяв, що його країна подвоїть підтримку України. Стармер наголосив, що наша держава може розраховувати на непохитну підтримку Королівства, назвавши російську агресію непрощенною й додаючи, що вона не може залишитися безкарною. 

Про те, чи залишиться Україна серед пріоритетів уряду лейбористів читайте у статті Віктора Константинова "Нова Британія: чого очікувати Україні від лейбористського правління?".