Косово заборонило всім державним службовцям Сербії в'їзд на свою територію. Про це повідомив радник міністра закордонних справ колишньої провінції Сербії Етлір Зіберай, передає "Радіо Свобода".
За словами Зіберая, така відповідь Пріштіни на "постійну пропаганду і фейкові новини на адресу країни та її громадян" з боку Сербії.
Він також звинуватив Белград у намаганні штучно створити "так звану гуманітарну кризу" на півночі Косова, який переважно населяють етнічні серби.
Депутат сербського парламенту Мирослав Лазанскі, який входить до складу коаліції на чолі з Сербською прогресивною партією, назвав рішення Косово "серйозним кроком до погіршення відносин" між Белградом і Пріштіною. Лазанскі також припустив, що Сербія може вдатися до дзеркальних обмежень до косовських чиновників.
У травні 2019 року Косово заборонило в'їзд на свою територію сербській прем'єрці Ані Брнабич, звинувативши її в "расистських" коментарях щодо албанців. Брнабич звинувачення відкидала.
Відносини між Сербією та її колишньою провінцією Косово загострилися після того, як Приштина ввела стовідсоткове мито на товари з Сербії.
Зазначимо, дипломатичний конфлікт між Сербією і Косово є одним з найнебезпечніших в Європі. Белград втратив контроль над своєю колишньою провінцією після бомбардувань НАТО, що поклали край війні між сербами і партизанськими силами Косово, яка сталася в 1998-1999 роках. Війна забрала 13 тисяч життів.
У 2008 році Косово проголосило в односторонньому порядку незалежність, яка була визнана США і 109 іншими країнами, але не Сербією і її союзниками – Росією і Китаєм. Ці країни також відмовилися прийняти Косово в ООН.
Докладніше про відносини між Косово і Сербією читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Косовський запал для "порохової бочки Європи"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".