UA / RU
Підтримати ZN.ua

Космічний корабель Dragon пристикувався до МКС над територією України

Капсулу захопили з допомогою 17-метрової "механічної руки" і підтягнули до станції. На МКС Dragon привіз наукове обладнання, а також копчену рибу і кленовий сироп для астронавтів.

© NASA
Зістикувався з МКС
Зістикувався з МКС
© NASA
© NASA
© NASA
© NASA
© NASA
© NASA
© NASA
© NASA
© NASA
© NASA

Безпілотний американський вантажний космічний корабель Dragon, що після старту пережив нештатну ситуацію, в неділю, 3 березня, успішно здійснив стиковку з МКС, доставивши астронавтам харчі, воду, наукові матеріали та обладнання.

Як повідомляється на сайті SpaceX, зближення апарату з міжнародною станцією відбувалося над територією північної України, на висоті 391 кілометр над поверхнею Землі.

Вперше стиковку було здійснено в автоматичному режимі з використанням маніпулятора станції. Астронавти NASA Кевін Ford і Тому Маршберн захопили капсулу з допомогою 17-метрової "механічної руки" і підтягнули корабель до станції, щоб пристикувати його до модуля Harmony.

Астронавти відкриють люк "вантажівки" і почнуть розвантаження в понеділок, 4 березня. Dragon привіз на орбіту близько 550 кілограмів корисного вантажу, у тому числі понад 300 кг наукового обладнання і зразків. Серед іншого і пакунки для екіпажу. Наприклад, для канадського астронавта Кріса Хэдфилда Dragon привіз копченого лосося, медові цукерки, м'ясні палички і кленовий сироп.

Прибуття корабля до МКС було відкладено на добу через проблеми з бортовими маневровими двигунами.
Фахівцям SpaceX, які ведуть управління експедицією зі штату Каліфорнія за підтримки NASA вдалося усунути несправність, яка потенційно загрожувала зірвати терміни виконання місії доставки обладнання і продовольства на МКС.

Назад на Землю корабель повинен вивезти більше тонни вантажу, приводнення в Тихому океані очікується 25 березня.

Нагадаємо, в 2008 році приватна американська компанія SpaceX уклала контракт з NASA на 12 комерційних рейсів корабля Dragon з доставки вантажів на МКС. У травні 2012 року пройшов перший запуск безпілотної капсули, в жовтні Dragon успішно здійснив другу місію. !zn

//www.youtube.com/v/muxSPKxn36o?hl=ru_RU&version=3