Масштаб шахрайства 3 в спорті був нещодавно викритий Світовою агенцією боротьби з допінгом, і це було карколомне розкриття.
Щонайменше тисяча атлетів у 30 видах спорту причетні до обману, тож, напевне, Олімпійські ігри вже ніколи не будуть такими, як раніше.
"І систематичні спроби Кремля підкупити міжнародний спорт можуть послужити хорошою метафорою для того, як режим Володимира Путіна намагається підірвати впевненість у низці інститутів, яким ми колись довіряли", - пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.
Взяти хоча б вибори. Американські розвідувальні управління всі разом погоджуються з тим, що Росія втручалася в процес виборів президента США. Тим часом, в Німеччині розвідувальне управління попереджає, що Москва може зробити те ж саме наступного року під час німецьких парламентських виборів. Тож постає питання, чи будуть вибори такими, як раніше.
У сфері ЗМІ Кремль проводить добре зафіксовану кампанію дизінформації, розповсюджуючи вигадані новини. Крім того, тролі, кібератаки, витоки інформації і брехня викривили міжнародний інформаційний ринок.
"Або ж, якщо поглянути на фінансові ринки, які так довго закривали очі на "чорну" готівку Кремля. Чи на "Інтерпол", яким режим Володимира Путіна маніпулює з політичних мотивів. Для Креля під керівництвом Путіна корупція - це новий комунізм, а шахрайство, обман і маніпуляція - це російська чорна версія м'якої сили", - пише Вітмор.
Раніше Die Welt писало, що Україна втрачає своїх останніх помічників через корупцію. Захід вперше засумнівався в ефективності своєї допомоги. Сьогодні ж президент Литви Даля Грібаускайте назвала корупцію в Україні більш важливою проблемою, ніж війна.