Lockheed Martin поставить системи ПРО Саудівській Аравії. Про це повідомив Голос Америки з посиланням на Міністерство оборони США, яке повідомило, що корпорація уклала контракт з Саудівською Аравією вартістю майже 1,5 млрд. доларів.
Це додаткова угода до контракту, підписаного в листопаді 2018 року. Він передбачає постачання системи ПРО THAAD: 44 пускові установки, ракети та інше обладнання. Таким чином, загальна вартість операції досягла 5 млрд. 360 млн. доларів.
Система THAAD призначена для перехоплення балістичних ракет малої і середньої дальності.
Така передбачливість з'явилася тому, що між США і Іраном триває протистояння і загострюється ситуація в зоні Перської затоки.
Сполучені Штати продовжують концентрацію військ в районі Перської затоки, у тому числі на території найбільшої арабської монархії. Король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз аль-Сауд раніше дав згоду на розміщення американських військ на території країни. США збираються розмістити військовий контингент на території Саудівської Аравії. Дану інформацію підтвердив у п'ятницю, 19 липня, МЗС Саудівської Аравії, повідомляє саудівське інформагентство SPA, відзначаючи, що "Ер-Ріяд і Вашингтон зміцнюють співробітництво з метою посилення безпеки і стабільності в регіоні", передає DW. Все це відбувається на тлі все посилюваної напруженості в цьому регіоні.
У свою чергу представники Центрального військового командування США заявили про те, що мета цього кроку - "захистити від загроз інтереси і військові сили США в регіоні".
Раніше американський телеканал CNN повідомляв з посиланням на Пентагон про плани уряду США і президента країни Дональда Трампа відправити в Саудівську Аравію до 500 солдатів. За даними каналу, цей контингент буде розміщений на базі ВПС імені принца Султана (Prince Sultan Air Base), яка розташована в пустелі на схід від Ер-Ріяда. Невелике число військових і обслуговуючий персонал вже прибули на базу і готують її до розміщення ракетних комплексів Patriot, а також займаються поліпшенням злітної смуги.
У червні 2019 року глава Пентагону Патрік Shanahan заявив, що після консультацій з Білим домом він погодив відправку на Близький Схід 1000 американських солдатів "в оборонних цілях". 500 солдатів, які тепер будуть перекинуті в Саудівську Аравію, - частина цього контингенту.
Сполучені Штати в кінці червня перекинули в Катар багатоцільові винищувачі F-22, у виробництві яких застосовані стелс-технології ("невидимка"). Дислокування ударних літаків ВПС США на базі "Ель-Удейд" у півостровному еміраті стало черговим кроком щодо посилення американської військової присутності в зоні Перської затоки, де зберігається високий ризик збройного зіткнення з Іраном.
Напруга між двома країнами посилилася у зв'язку з атаками проти нафтових танкерів у регіоні. 13 червня два танкери були атаковані в Оманській затоці, після чого вони загорілися. З кораблів було евакуйовано 44 людини. Імовірно, при атаці використовувалися міни або торпеди. Державний секретар Майк Помпео поклав відповідальність за напад на танкери на Тегеран. Іран ці звинувачення відкидає.
Детальніше про конфлікт між США та Іраном читайте у матеріалі Віталія Федяніна "Міна в Затоці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".