COVID-19 у світі
На початку тижня, 30 березня, у світі зафіксували 722 289 випадків зараження коронавірусом та вже у неділю, 5 квітня це число підвищилося до 1 203 485. За цей час 30 тисяч осіб по всьому світу померли від ускладнення коронавірусної хвороби COVID-19. Головним епіцентрами хвороби у світі залишаються США, Італія, Іспанія та Німеччина.
Як зазначають експерти, Європа наближується до піку епідемії коронавірусу, а пік коронавірусу в США очікується через один-два місяці.
Економіка
За цей час мільйони американців втратили свої робочі місця через кризу, пов'язану з поширенням коронавірусу, і, згідно з оцінками Федерального резерву США, за два місяці безробітних може стати ще більше.
Стало відчутні наслідки й для світової економіки – через самоізоляцію працівників по всьому світу різко впав попит на нафту та нафтові продукти. Наразі у світі закінчується місце для її зберігання. Востаннє така ситуація була в 1998 році.
Міжнародна політика
COVID-19 може призвести до порушення основ демократії та верховенства права – так вважає низка держав-членів Європейського Союзу. Зі спільною заявою виступили 13 держав, її оприлюднено на сайті уряду Нідерландів. У ній сказано, що надзвичайні заходи повинні обмежуватися тим, що дійсно необхідно, бути тимчасовим і пропорційними (загрозі), піддаватися регулярному контролю, не порушувати принципи і зобов'язання міжнародного права, і не обмежувати свободу вираження думок і преси.
Також держави-члени ЄС ведуть переговори про продовження закриття кордонів після Великодніх свят у зв'язку з тим, що коронавірус й далі поширюється світом.
Соціум
Зростаюча коронавірусна криза загрожує непропорційно вдарити по країнах, причому не тільки як криза охорони здоров'я в короткостроковій перспективі, але і як руйнівна соціально-економічна криза в майбутні місяці та роки. ООН прогнозує, що можуть зникнути цілі покоління.
У цей час багато хто почав шукати винних в епідемії, наприклад скандальний американський адвокат Ларрі Клейман назвав COVID-19 "біологічною зброєю" та подав позов проти КНР на 20 трлн доларів через коронавірус.
Наука
Науковці по всьому світу беруть участь у гонці з виробництва вакцини та ліків проти коронавірусу. Цього тижня стало відомо, що вакцина, яка використовується проти туберкульозу, може виявитися ефективною в боротьбі з новим коронавірусом. Австралійські вчені почали тестувати її дію на медиках з Мельбурна.
Вчені з Піттсбурзького університету отримали перші результати доклінічних досліджень потенційної вакцини проти вірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19. На сайті Медичного центра університету наголошується, що досліди, проведені на мишах, показали ефективність препарату.
Однак, навіть медики можуть поширювати коронавірус. Президент Росії Володимир Путін вирішив виконувати свої обов'язки дистанційно, після того, як глава опорної коронавірусної лікарні Росії після зустрічі з президентом заявив про позитивний тест на коронавірус.
У цей час влада Росії запровадила технологію відстеження людей під час карантину - тепер в Росії можна вийти з дому тільки по SMS.
COVID-19 в Україні
Влада Києва також вирішила залучити технології у боротьбі з епідемією. У Києві встановлять камери за 65 млн гривень для розпізнавання обличчя і вимірювання температури.
На початку тижня в Україні зафіксували 480 підтверджених випадків Covid-19, з них 11 – летальні, однак вже у неділю, 5 квітня, Міністерство охорони здоров'я повідомило що в Україні 1251 випадок зараження та 32 людини померли.
МОЗ прогнозує, що вже за два тижні в Україні буде пік захворюваності коронавірусом. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко підтримав ідею Офісу президента про введення режиму "всі в масках" з 6 по 24 квітня.
МОЗ також повідомили про створення спеціальних мобільних бригад для боротьби з коронавірусом. 567 медичних бригад лікарів, які виїжджатимуть на виклики за підозрою на захворювання Covid-19 та тестуватимуть українців на наявність інфекції вдома.
Уряд також заборонив хворим коронавірусом, що знаходяться на самоізоляції, відвідувати аптеки, продуктові магазини та вигулювати домашніх тварин, а також визначив перелік людей, які підлягають обов'язковій самоізоляції. За недотримання самоізоляції особу буде притягнуто до відповідальності.
Серед тих, хто має проходити обов'язкову обсервацію вказали людей, що нещодавно повернулись з-за кордону. Однак, на практиці, українські туристи стикнулись з певними проблемами. Зокрема, українці, які прилетіли з Балі чартерним рейсом PQ398, заявляють, що їх не попереджали про обов'язкову двотижневу обсервацію в Україні. Після посадки в Києві, їм запропонували платну обсервацію у двох готелях "за 380 євро", хоча для безкоштовної обсервації виділили готель "Козацький", що знаходиться у центрі Києва.
Рішення про те, де мають розміщувати на обсервацію українців, що прибули в столицю з-закордону приймались структурами державного рівня. Про це повідомив голова Києва Віталій Кличко. За його словами, КМДА могла надати 200 місць для обсервації В Чорнобильській лікарні на Лісовому масиві, за які б українцями не довелось би платити.
Тим часом, Україна опинилася на 105 місці у світі за кількістю перевіреного тестами населення на коронавірусну інфекцію COVID-19, тобто українці забезпечені тестами на рівні країн Африки.