Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш заявив в п'ятницю про те, що пандемія коронавірусу продовжує викликати "цунамі ненависті та ксенофобії, шукати цапів-відбувайлів і залякувати" і закликав об'єднати зусилля щодо "припинення розпалювання ненависті у всьому світі".
Глава ООН заявив, що "настрої проти іноземців поширились в Інтернеті, і на вулицях поширилися антисемітські теорії змови і антимусульманські атаки, пов'язані з COVID-19".
Гутерріш заявив про те, що мігрантів і біженців "звинуватили в якості джерела вірусу, а потім позбавили доступу до медичної допомоги". "А журналісти, люди, працівники охорони здоров'я, працівники з надання допомоги та правозахисники стають жертвами просто своєї роботи".
Гутерріш закликав політичних лідерів проявити солідарність з усіма людьми, з освітніми установами, щоб зосередитися на "цифровій грамотності" в той час, коли "екстремісти прагнуть завоювати полонену і потенційно зневірену аудиторію".
Він закликав засоби масової інформації, особливо соціальні мережі, "усунути расистський, людиноненавистницький та інший шкідливий вміст, громадянське суспільство в цілях розширення їх контактів з вразливими людьми, а також релігійних діячів, які стануть "зразками взаємної поваги".
"І я прошу всіх всюди протистояти ненависті, ставитися один до одного з гідністю і використовувати будь-яку можливість, щоб поширювати доброту", - сказав Гутерріш.
Генеральний секретар підкреслив, що COVID-19 "не хвилює, хто ми, де ми живемо, у що ми віримо або будь-які інші відмінності".
Його глобальний заклик розглянути і протистояти ненависницьким висловлюванням, пов'язаним з COVID-19, йде за його посланням від 23 квітня, в якому йдеться про пандемію коронавірусу як про "кризу, яка швидко перетворюється в кризу прав людини".
Гутерріш сказав тоді, що пандемія зіткнулася з "непропорційним впливом на певні спільноти, поширенням ненависницьких висловлювань, нападами на уразливі групи і ризиком жорстких заходів безпеки, що підривають відповідні заходи охорони здоров'я".
"В умовах зростаючого етнонаціоналізму, популізму, авторитаризму і протидії прав людини в деяких країнах криза може стати приводом для вжиття репресивних заходів в цілях, не пов'язаних з пандемією", - попередив він.
У лютому Гутерріш звернувся до країн, підприємств і людей із закликом до дій з надання допомоги у відновленні прав людини у всьому світі, виклавши план з семи пунктів на тлі стурбованості з приводу зміни клімату, конфліктів і репресій.
Раніше ООН представила список кроків гуманітарного реагування на пандемію коронавірусу, фінансування якого збільшено на 6,7 млрд доларів.
Як повідомлялося раніше, в ООН говорять про те, що через пандеміїю коронавірусу COVID-19 у другому кварталі 2020 року майже 200 млн осіб втратять роботу.
Найбільше від кризової ситуації постраждають малі та середні підприємства, фермери, самозайняті громадяни, біженці і мігранти.