Згідно з висновками колективу американських вчених, які вивчали стійкість збудника інфекції COVID-19, коронавірус здатний залишатися на неорганічних поверхнях і в повітрі, повідомляє агентство UPI.
Вчені Національного інституту охорони здоров'я, Прінстонського і Каліфорнійського університетів, вивчивши виживаність COVID-19 в умовах зовнішнього середовища, встановили, що патоген може виживати в повітрі не більше 3 годин, а на поверхнях - до 3 днів.
Для перевірки стійкості вірусу поза носія вчені використовували аерозолі, розпилюючи збудник в повітря, щоб імітувати повітряно-крапельний спосіб поширення. Також коронавірус поміщали на різні поверхні, встановивши, що на міді він виживає 4 години, добу - на картоні і від 2 до 3 днів на пластмасі і нержавіючої сталі.
"Ми переконалися, що передача вірусу по повітрю або через дотик до поверхні в принципі можлива", - підсумовують дослідники.
Також вчені звернули увагу на схожість стійкості збудника COVID-19 з його "родичем" з сімейства коронавірусів - SARS-CoV-1, який призвів до спалаху атипової пневмонії в 2003 році. Вірус, що викликав атипову пневмонію, також здатний достатньо довго залишатися активним без живого носія, проте в той же час COVID-19 поширюється набагато швидше і масштабніше, ніж атипова пневмонія.
Варто відзначити, що результати дослідження поки розміщені як попередня публікація і ще не проходили наукового рецензування.
"Поки ми не знаємо, чи можна підхопити COVID-19, торкаючись забруднених поверхонь і предметів, ось що можна сказати", - стверджує Мерилін Робертс, мікробіолог з Вашингтонського університету.
Коронавірус з поверхонь можна видалити за допомогою більшості відомих дезінфікуючих засобів, у тому числі спирту і неконцентрированной пероксиду водню.
Епідемія коронавіруса охопила вже 122 країни та залежні території. Багато країн, в тому числі і Україна, змушені були ввести карантинні заходи для запобігання поширення епідемії. Після оголошення пандемії постраждала і світова економіка - індекс Доу - Джонса впав на 5%, що означає серйозні втрати для промислового виробництва.