Кількість загиблих від коронавіруса офіційно перевищила показник Sars після того, як органи охорони здоров'я Китаю повідомили про ще 97 смертельних випадків протягом неділі, 9 лютого, що стало найвищим показником смертності на сьогоднішній день.
Кількість заражених коронавірусом на початок доби 10 лютого, склала 40 554 людини в світі, з них 40 171 - в Китаї. Померли 910 осіб (дві - за межами Китаю), одужали - 3342 людини, повідомляє в щоденному бюлетені South China Morning Post.
Комісія вранці, 10 лютого, повідомила про 3062 нових випадки зараження станом на неділю опівночі. Згідно з даними, з тих, хто перебуває в лікарні, майже 6500 - важкі випадки.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у 2002-2003 роках в результаті Sars - або важкого гострого респіраторного синдрому - померли 813 осіб в Китаї та інших частинах Азії. Sars мав набагато більш високий рівень смертності (близько 10%), новий коронавірус, який убив близько 2% всіх інфікованих.
Також у понеділок органи охорони здоров'я в провінції Хубей, де в грудні з'явилося джерело хвороби, за ніч повідомили про 2618 випадків, а загальне число інфекцій зросло майже до 30 000.
З 97 випадків смерті, зареєстрованих по всій країні в неділю, 91 був у Хубей. У той же час 1800 осіб були виписані з лікарні - вони вже здорові.
У Китаї також повідомили про застосування роботів для вимірювання температури у людей на вулицях міст, в автомобілях і в місцях масового скупчення народу.
У неділю генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреесус заявив в Twitter, що група міжнародних експертів ВООЗ вирушила до Китаю, щоб допомогти розслідувати спалах.
"Я тільки що був в аеропорту, проводжаючи членів передової групи міжнародної місії експертів # 2019nCoV під керівництвом ВООЗ в Китаї, очолюваної доктором Брюсом Ейлвордом, ветераном минулих надзвичайних ситуацій в області суспільної охорони здоров'я", - написав він у Twitter з Женеви.
В кінці січня Тедрос зустрівся з президентом Китаю Сі Цзіньпіном в Пекіні, і обидві сторони домовилися про направлення міжнародної місії.
Ейлвард - канадський епідеміолог і експерт з надзвичайних ситуацій, який раніше очолював заходи ВООЗ у відповідь на спалах Еболи в Західній Африці, а також ініціативи щодо імунізації, боротьби з інфекційними захворюваннями та ліквідації поліомієліту.