UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корабель зі зльотом БПЛА: Туреччина ввела в експлуатацію TCG Anadolu

Він має 231 метр у довжину та 32 метри в ширину. Максимальна швидкість – близько 21 вузла, може працювати в морі протягом 50 днів.

Туреччина вперше в історії ввела в експлуатацію свій довгоочікуваний найбільший військовий корабель, зміцнивши військово-морський потенціал і зробивши країну однією з небагатьох держав у світі з авіаносцем вітчизняного виробництва, пише Daily Sabah.

Багатоцільовий десантний корабель TCG Anadolu, призначений стати флагманом Туреччини, є символом «століття в Туреччині», – сказав президент Реджеп Таїп Ердоган, виступаючи на присвяченій події церемонії в Стамбулі.

Читайте також: Україна може зробити новий "сюрприз" для військових кораблів РФ – Резніков

Корабель стане не лише першим авіаносцем Туреччини, але й першим у світі судном з авіаційним крилом, що складається переважно з безпілотних літальних апаратів.

«TCG Anadolu... є першим у світі військовим кораблем у своїй сфері, з яких БПЛА можуть здійснювати посадку та зліт», — сказав Ердоган, підкресливши, що судно прийме багато пілотованих і безпілотних літальних апаратів.

Читайте також: Туреччина вперше запустить на орбіту спостережний супутник власного виробництва

TCG Anadolu, заснований на флагманському кораблі Іспанії «Хуан Карлос I», є десантним кораблем, вертолітним доком (LHD). Він має 231 метр у довжину та 32 метри в ширину та водотоннажність 27 436 тонн. Максимальну швидкість близько 21 вузла, радіус дії 9000 морських миль і може працювати в морі протягом 50 днів.

Корабель замовили ще в 2015 році, його закладено в лютому 2018 року і спущено на воду в квітні 2019 року. Його інавгурація була запланована на 2021 рік, але була відкладена через пандемію COVID-19.

Читайте також: Ердоган вірить у «справедливий мир» між Росією та Україною

"TCG Anadolu має можливості для проведення військових операцій у будь-якому куточку світу", - сказав Ердоган. «Цим кораблем ми зможемо швидко переправлятися в кризові райони».