UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конституційний суд Росії дозволив владі РФ ігнорувати рішення ЄСПЛ

Тепер Росія може не виконувати рішення Європейського суду з прав людини, або виконувати вибірково.

Конституційний суд Російської Федерації ухвалив, що Росія не зобов'язана виконувати рішення 3, хоча і залишається під його юрисдикцією.

Як уточнюється на сайті суду, Росія може не виконувати рішення ЄСПЛ у разі, якщо вони будуть вважатися такими, що суперечать Конституції РФ.

Раніше представники РФ заявляли, що не бачать необхідності виконувати ті рішення ЄСПЛ, які мають "політичну складову".

Як раніше писав російський "КоммерсантЪ", це рішення Конституційного суду безпосередньо пов'язано з програшем Росії акціонерам ЮКОСа. Нагадаємо, ЄСПЛ вказав Росії до 15 червня виробити план по виплаті 1,866 млрд євро колишнім акціонерам.

Таким чином, Конституційний суд Росії визнав, що рішення Європейського суду з прав людини може призводити до порушення прав людини чи суперечити конституції Росії. Таким чином, можливість захисту прав людини, як вже відреагували в ЄСПЛ, навпаки, буде обмежена для росіян.

Ініціаторами розгляду даного питання до КС Росії стали депутати Держдуми. Тоді вони мотивували це тим, що рішення суду не дозволить Страсбургу "долати силу російських судів" і "вторгатися безпосередньо в наш суверенітет", зазначає "Європейська правда".

У свою чергу, Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд вже прокоментував "Європейській правді" рішення Конституційного суду РФ про право Росії ігнорувати деякі рішення Європейського суду з прав людини.

Турбйорн Ягланд, між тим, вказав на іншу частину рішення КС, яка підтверджує ратифікацію Росією Європейської конвенції з прав людини і, відповідно, членство РФ у Раді Європи.

"Сьогоднішнє рішення Конституційного суду підтверджує ратифікацію Конвенції. Таким чином, рішення ЄСПЛ є юридично зобов'язуючими для РФ", - зазначив він.

"У той же час зауваження в рішенні (КС) про те, що з цього правила можуть бути виключення, викликає у нас питання і занепокоєння, - заявив Ягланд.

Загальна сума, яку ухвалив виплатити акціонерам ЮКОСа Гаазький трибунал, досягає 50 млрд доларів.

Закордонне майно Росії через невиконання рішення суду вже заарештували в Бельгії, Франції, Австрії і Великобританії. У той же час, незважаючи на арешти майна, у Росії не збираються виконувати ні рішення Гаазькому трибуналу, ні ЄСПЛ.