Конгрес США прийняв закон, відповідно до якого будь-хто з президентів більше не матиме можливості ухвалити самостійно рішення про вихід з НАТО, для цього потрібен буде або акт від Конгресу, або "зелене світло" від Сенату. Як повідомляє видання The Hill, ініціаторами нововведення стали сенатор-демократ Тім Кейн та сенатор-республіканець Марко Рубіо.
Очікується, що чинний президент США Джо Байден підпише цей закон. Так Конгрес хоче заявити про свою відданість Північноатлантичному Альянсу. Його часто критикує 45-й американський лідер Дональд Трамп, який планує взяти участь у виборах 2024 року.
"НАТО вистояв у відповідь на війну Путіна в Україні та чимраз більші виклики в усьому світі. Закон підтверджує підтримку США цього найважливішого Альянсу, який є основним для нашої національної безпеки, - пояснив сенатор Кейн. - Це також посилає авторитарній владі в усьому світі переконливий сигнал про те, що вільний світ залишається єдиним".
За словами сенатора Рубіо, антинатівська риторика Трампа послаблює єдність і силу цілей організації. Критики президента стурбовані тим, що він відмовиться від зобов'язань США щодо пакту про взаємну оборону або повністю виведе країну з НАТО.
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський зізнавався, що він не знає, добре чи погано те, що вибори президента США в наступному році може виграти Дональд Трамп. Та український лідер наголосив, що йому вистачить "лише 24 хвилини" для того, аби пояснити республіканцеві, чому його "мирний план" не матиме успіху.