UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгресмен США пояснив, чому Обама не передає зброю Україні

За його словами, нобелівський лауреат миру думає лише про свою "політичну спадщину".

Україні не варто чекати від адміністрації президента Барака Обами зброї, оскільки нинішній президент США боїться, щоб його під кінець роботи на посаді не звинуватили у розв'язанні нової війни.

Про це "Голосу Америки" сказав конгресмен від штату Пенсільванія Джозеф Піттс. Він додав, що на завершення війни в Україні дипломатичними методами не варто сподіватися, тому що "агресор розуміє лише мову сили".

"Україні треба надати оборонну зброю, щоб вона змогла принаймні себе захистити. Я б навіть ще більше зробив", - каже конгресмен.

Водночас, він пояснив, що президент Барак Обама хоче завершити свою роботу з іміджем миротворця. Тому не наважується допомагати ні Україні, ні Сирії.

"Президент Обама переживає за спадщину, яку лишить після себе. Він не хоче, щоб його звинуватили у початку нової війни. Тому, наприклад, на Близькому сході, замість того, щоб виступити зі збройними силами проти терористичного угруповання ІДІЛ, він виводить звідти війська. Він боїться, що його звинуватять у розв'язанні війни", - пояснив Піттс.

Читайте також: АП і російське посольство проігнорували суд у справі про збройну агресію РФ проти України

Тим часом, кандидат-республіканець в президенти США пообіцяв озброїти Україну. За словами Джона Кейсика, він передасть зброю українським солдатам у перші 100 днів свого правління.

У свою чергу, колишній радник міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Евелін Фаркас радить озброїти Україну до нового наступу Росії. На її думку, це збалансує сили в конфлікті і пошле Москві чіткий сигнал, що подальша ескалація насильства буде дорого їй коштувати.

Раніше екс-глава ЦРУ також закликав надати Україні "Джавеліни". Він підкреслив, що мова йде виключно про оборонне озброєння, яке "не змінить хід війни, але принципово змінить здатність української армії не допустити того, щоб в України забрали ще якусь частину її землі".

Призначений послом України в США Валерій Чалий в інтерв'ю DT.UA сказав, що Україна, яка віддала 1240 ядерних боєголовок, повинна мати право отримати від Америки, якщо знадобиться, хоча б тисячу Javelin. Чалий також повідомив, що Україна отримує зброю, в тому числі і летальну, від десяти країн Європи.