UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес за допомогою санкцій проти Росії хоче показати Білому дому свою владу - Newsweek

Парламентарів тривожить надто лояльне ставлення президента США до авторитарних лідерів у світі.

Республіканці можуть не зізнаватися в цьому, але ухвалена в Сенаті постанова щодо посилення санкцій значною мірою відбирає у Білого дому повноваження у питанні російсько-американських відносин і передає їх Конгресу.

Про це сьогодні пише американський журнал Newsweek, додаючи, що це може стати прецедентом для передачі більшої ролі парламентарям у американській зовнішній політиці в цілому.

Видання нагадує, як з дуже невеликою різницею Сенат не схвалив заборону продавати зброю Саудівській Аравії, а також про розслідування парламентарів обставин російського втручання у вибори в США і можливості існування зв'язків між командою Трампа і Росією. Все це вказує на стурбованість тим, що президент США надто добре ставиться до авторитарних лідерів.

"Ця постанова повинна стати рішучим сигналом для Трампа і Білого дому: побоювання, що він може ослабити чи зняти санкції проти Володимира Путіна, розділяють обидві партії. І Сенат не буде закривати очі на ці страхи", - сказав лідер демократів у Сенаті Чак Шумер.

Видання зауважує, що теоретично будь-який президент США може скасувати розпорядження Барака Обами про запровадження санкцій проти Москви. Але якщо постанова набуде статусу закону, Трамп не зможе легко скасувани санкції проти Росії, про що його команда вже задумувалася, а можливо і розмовляла з російськими чиновниками перед інавгурацією. Нова постанова "зв'яже руки" Білому дому, і Конгрес зможе блокувати будь-які спроби президента скасувати тиск на Москву.

14 червня Сенат США проголосував за посилення санкцій проти Росії. Повідомляється, що американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені угоди з російськими банками про надання фінансування більш ніж на 14 днів. В даний час це обмеження становить 90 днів. Також будуть обмежені до 30 днів угоди з наданням фінансування російським енергетичним компаніям.