UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес США запропонував санкції щодо постачальників російського ВПК

Автори законопроекту пропонують наділити президента США повноваженнями щодо введення санкцій.

Конгрес США запропонував ввести санкції відносно постачальників російського ВПК. З такою ініціативою виступив комітет Палати представників у справах озброєнь, на сайті якого був опублікований законопроект про оборонний бюджет США на 2019, повідомляє Deutsche Welle.

Автори законопроекту пропонують наділити президента США повноваженнями щодо введення санкцій у відношенні осіб, що надають підтримку оборонній промисловості Росії.

Зокрема, мова йде про ланцюжки поставок в областях ВПК, пов'язаних з розробкою або виробництвом основного військового обладнання. Крім того, санкції можуть бути застосовані проти урядів держав, які купують подібне озброєння у російської сторони, наголошується в документі.

При цьому творці законопроекту пропонують поправки в розділ 231 закону "Про протидію супротивникам Америки з допомогою санкцій" (CAATSA).

Пропоновані нововведення дозволять президенту відстрочити введення обмежувальних заходів на 180 днів, якщо особи, які закуповують у РФ озброєння, підтвердять свою діяльність в інтересах національної безпеки США.

Санкції також можуть бути відкладено в разі демонстрації кроків щодо зниження залежності від російського оборонного сектора, наголошується в запропонованих змінах.

ЄС розгляне питання розширення санкцій проти РФ через "путінські" вибори у Криму. Це питання розглянуть під час зустрічі комітету постійних представників 28 країн-членів Євросоюзу.

2 травня РНБО схвалила введення санкцій щодо юридичних та фізичних осіб, пов'язаних з російською агресією проти України, а також щодо яких уряди США та країн ЄС застосували відповідні рішення. Також введені обмеження щодо осіб, причетних до інформаційної та кіберагресії проти нашої країни, до протиправних дій проти громадян України, які незаконно утримуються в Росії, депутатів Державної Думи тощо.

Нагадаємо, що 6 квітня США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопоставлених чиновників , а також 12 державних та приватних компаній. У той же день Петро Порошенко повідомив про те, що Україна синхронізує санкції зі Сполученими Штатами Америки.