Палата представників Конгресу США 1 квітня ухвалила закон про надання допомоги Україні. Документ, зокрема, передбачає надання гарантії за кредитом у розмірі 1 мільярд доларів для уряду в Києві, а також допомоги - 150 мільйонів доларів.
Окрім того, закон відкриває можливість американській владі накласти 3 до Росії. Заборону на видачу віз і заморожування активів буде введено проти громадян РФ і України, причетних до насильства або порушення прав людини в Україні, підриву її суверенітету. Також санкції загрожують за корупційні дії в Україні.
Законопроект було прийнято переважною більшістю голосів. На його підтримку висловилися 378 конгресменів, тоді як лише 34 проголосували проти, передає Reuters.
Раніше документ було схвалено верхньою палатою - сенатом.
Нагадаємо, 27 березня, обидві палати Конгресу вже схвалили аналогічний законопроект. При цьому американські законодавці поставили завдання виробити спільний документ, для чого сенат мав затвердити раніше прийнятий нижньою палатою проект закону про інформаційне мовлення в Україні і сусідні з нею області, а палаті представників, у свою чергу, мали схвалити законопроект, раніше затверджений сенатом.
Проекти законів, прийняті обома палатами Конгресу, передбачають надання фінансових гарантій на один мільярд доларів, а також введення санкцій щодо росіян і українців, яких США вважають причетними до ситуації навколо Криму. Сенатський законопроект, окрім перерахованих вище пунктів, також передбачає виділення Україні і сусіднім з нею країнам фінансової допомоги в розмірі 150 мільйонів доларів і введення санкцій щодо росіян і українців, обвинувачених у причетності до корупції, порушенні прав людини та створенні загрози стабільності у регіоні.
Спочатку проект закону, винесений на голосування сенаторів, включав у себе і пункт про реформу МВФ, категорично проти якої виступають представники Республіканської партії, що займають більшість місць у нижній палаті Конгресу. Однак 25 березня сенат, де більшість місць займають демократи, пункт про реформу Міжнародного валютного фонду із законопроекту про допомогу Україні вилучив.
Відносини між Москвою і Вашингтоном різко погіршилися після того, як Путін підписав з кримським керівництвом договір про входження півострова до складу Росії. У відповідь на це влада США, що назвала незаконними дії Москви, запровадила санкції проти російських чиновників і бізнесменів, яких вважають наближеними до російського президента. !zn
Читайте також:
Комітет Конгресу США схвалив мільярдну допомогу Україні
МЗС Росії назвав незаконним надання Києву кредиту з боку США
Євросоюз пообіцяв Україні 1,6 млрд євро прямої фінансової допомоги