UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес США обмежив можливості Трампа використовувати військові дії проти Ірану

Депутати намагаються стримати конфлікт будь-якими силами

Палата представників Конгресу США в четвер, 9 січня, проголосувала за ухвалення резолюції, спрямованої на обмеження можливості президента використовувати військові дії проти Ірану без схвалення Конгресу. Конгресменів хвилює наростаюча напруженість між США та Іраном.

За ухвалення резолюції проголосували 294 депутати, в тому числі три республіканця. Проти - 194, серед яких опинилися 8 демократів, голосували проти резолюції, що обмежує право президента на військові дії, повідомляє CNN.

Тепер, коли резолюція пройшла Палату представників, вона буде передана в Сенат.

Голосування по резолюції відбулося наступного дня після того, як президент Дональд Трамп оголосив про деескалацію напруженості у відносинах з Іраном, заявивши, що "Іран, схоже, відступає" після ударів Ірану іракських базах, де розміщені американські війська. Як відомо, ракетні удари були нанесені після того, як американський авіаудар убив іранського командувача Касема Сулеймані.

У резолюції Палати представників говориться, що " Конгрес не уповноважив президента застосовувати військову силу проти Ірану."

У своїх спробах стримати конфлікт США з Іраном демократи Конгресу посилаються на резолюцію військових держав, інакше відому як резолюція військових держав 1973 року або закон про військові держави. Закон про військові повноваження визначає параметри військових повноважень президента і Конгресу, включаючи встановлення процедурних вимог для забезпечення того, щоб президенти постійно інформували Конгрес про військові рішення, а також положень, які надають Конгресу механізм для припинення військових операцій, ініційованих Президентом в певних обставинах.

Він був прийнятий після того, як Конгрес скасував вето тодішнього президента Річарда Ніксона і спрямований на обмеження повноважень президента щодо залучення США у військові дії без схвалення Конгресу.

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".