UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес схвалив рішення Трампа достроково перервати Ханойський саміт

Рішення президента США підтримали як його прихильники-республіканці, так і протидіючі йому демократи.

Лідери Демократичної та Республіканської партій у Конгресі США - як у Сенаті, так і в Палаті представників практично одноголосно схвалили та підтримали рішення президента США Дональда Трампа не підписувати спільний документ за підсумками переговорів у Ханої з лідером КНДР Кім Чен Ином, повідомляє "Сьогодні".

"Переговори на високому рівні можуть нести з собою і високі ризики, але президент заслуговує похвали за те, що пішов... Мудрим рішенням було запросити Кім Чен Ина до Сінгапуру та В'єтнаму, щоб показати північнокорейській делегації те економічне процвітання, яке стало б можливим для них, якби вони вибрали новий шлях", – заявив, виступаючи в Сенаті, лідер республіканської більшості Мітч Макконнелл.

"Нам потрібна денуклеарізація... Вони не погодилися на неї на першому саміті, вони не погодилися і на другому, вони хотіли зняття санкцій без денуклеаризації: я рада, що президент пішов із цієї зустрічі", - зазначила у свою чергу спікер Палати представників Конгресу США, лідер демократів Палати представників Ненсі Пелосі, виступаючи на брифінгу.

Втім, Пелосі все одно не упустила нагоди заявити, що переможцем саміту виявився не Трамп, а лідер Північної Кореї.

"Він був головним переможцем, Кім Чен Ин, він сидів обличчям до обличчя з наймогутнішою людиною у світі – президентом Сполучених Штатів. І дійсно добре, що президент не дав йому нічого у обмін на те мале, що він пропонував", - зазначила вона.

"Я радий тому, що президент визнає небажання Північної Кореї укладати всеосяжну угоду... Президент правильно зробив, що пішов і не став укладати погану угоду просто заради фотосесії. Я весь час побоювався можливості того, що буде укладено погану угоду, особливо враховуючи те, що на президента зараз чиниться тиск з інших сторін", - заявив, виступаючи у Сенаті, лідер демократичної меншості Чак Шумер.

Аналогічну точку зору висловив і лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті.

"Президент Трамп правильно зробив, що пішов від поверхневої та потенційно небезпечної угоди, яка б підірвала величезний прогрес, якого змогла домогтися ця адміністрація", – заявив він.

27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми".