UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес нарешті показав жорсткий підхід до Росії - Bloomberg

Американські депутати поставили Трампа перед вибором: або він змінює позицію щодо Москви, або у нього відбируть частину повноважень.

Законопроект про нові санкції проти Росії, який потрапив на стіл президента Дональда Трампа, став перемогою політики, зовнішньої політики і здорового глузду.

Політично Конгрес вніс досить змін в документ, який Білий дім погрожував заблокувати, щоб президент США міг підписати його і оголосити про перемогу. З точки зору міжнародних відносин, санкції посилять тиск на олігархів і державні російські компанії, які опосередковано контролює Володимир Путін.

А з точки зору здорогового глузду, якби США не дали пряму відповідь на російське втручання у вибори в 2016 році, це б означало тактичне прийняття подальших зовнішніх маніпуляцій. Така поведінка означала б, що адміністрація Трампа не збирається тиснути на Кремль дужче.

Про це в редакційній статті пише Bloomberg. Білий дім скаржився, що Конгрес за допомогою законопроекту намагається обмежити владу президента США у проведенні зовнішньої і торговельної політики. Але насправді документ підтвердив, що система перевірок і балансу повноважень досі працює. Законодавча гілка виконала свою функцію наглядача за діями виконавчої.

Видання зауважує, що зміни, які Конгрес погодився внести в законопроект, були здебільшого позитивними. Санкції проти КНДР, які Палата представників схвалила окремим рішенням, були додані до пакету поруч з тиском на Іран і Росію. Заходи, які б могли нашкодити західним енергетичним компаніям через їхню співпрацю з російськими колегами, були ослаблені, дозволивши певну роботу з російськими фірмами і надавши Білому дому гнучкість у призначенні покарань.

"Дехто сумнівається, чи санкції варті того, щоб їх запроваджувати, адже Путін досі не лишив Україну в спокої. Але якщо ці заходи не тривожать Кремль, тоді чому росіяни так активно виступають проти них? Вони вирішили видворити 755 дипломатичних співробітників США і відібрали у американської сторони два об'єкта нерухомості поблизу Москви. Це стало кроком, схожим на те, як США конфіскували два підконтрольні Росії маєтки в Меріленді і Нью-Йорку", - йдеться в статті.

Видання додає, що санкції також мають сенс не лише в якості покарання Росії за втручання у американські вибори, а й як відповідь на російську окупацію Криму і звірства в Сирії. Законопроект вже потрапив на стіл президенту США. Білий дім посилав дуже різні сигнали, але зрештою заявив, що Трамп підпише документ. Якщо ж президент передумає, Сенат повинен подолати його вето.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вже ознайомився з остаточним варіантом законопроекту про введення більш посилених санкцій проти Росії, і збирається підписати його. Законопроект уже підтримали обидві палати американського парламенту.