Пізнього вечора вівторка у Судані, попри оголошене припинення вогню, знову спалахнули бої, повідомляє Reuters.
Збройні сили Судану (SAF) і воєнізовані сили швидкої підтримки (RSF) домовилися про про 72-годинне припинення вогню після переговорів за посередництва США і Саудівської Аравії.
Але менше, ніж за добу, з настанням ночі, в Омдурмані, одному з міст на річці Ніл, було чути стрілянину та вибухи. За інформацією кореспондента видання, армія використовувала безпілотники для атаки на позиції RSF.
За попередньою інформацією, внаслідок бойових дій вбито щонайменше 459 людей, поранено понад 4000. В 46-мільйонній країні, третина населення якої й без того залежить від допомоги, зруйновано лікарні та обмежено розподіл продовольства.
З початку бойових дій десятки тисяч громадян виїхали до сусідніх Чаду, Єгипту, Ефіопії та Південного Судану.
Окремо Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що одна з воюючих сторін взяла під контроль національний заклад охорони здоров’я в Хартумі. ВООЗ висловила занепокоєння щодо потенційної біологічної небезпеки.
Іноземні країни після кількох нападів на дипломатів, включаючи вбивство єгипетського аташе, застреленого по дорозі на роботу, літаками вивезли персонал посольства.
У вівторок вранці, в умовах безперервних боїв, недотримання режиму тиші, відсутності їжі, води та техніки із зони збройного конфлікту евакуювали 87 громадян України, здебільшого авіаційних фахівців — пілотів, техніків та членів їхніх родин. Також серед евакуйованих є громадяни Грузії та Перу. Загалом вивезли 138 людей, серед яких 35 жінок та 12 дітей.
15 квітня в Судані відбулася третя за останні п’ять років спроба військового перевороту. Сили швидкого реагування почали бої проти армії Судану в столиці країни - Хартумі - та інших ключових містах. RSF виступає за встановлення в країні демократії.