UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конфлікт між Росією і США через Україну дуже небезпечний – LA Times

Війна на Сході України небезпечна тим, що Кремль з ядерною зброєю підтримує терористів, а Вашингтон з такими ж боєголовками – Київ.

Війна на Сході України, яку світова спільнота гучно засуджує, але не бажає зупиняти, схоже, стане "замороженою". Про це пише сьогодні американське видання Los Angeles Times.

Велика кількість подібних конфліктів з'явилася на пострадянському просторі через саме впевненість Росії в тому, що фактична окупація визначає право власності на ту чи іншу територію. Тому Кремль за допомогою армії контролює ніким не визнане Придністров'я, Абхазію і Південну Осетію. При цьому "заморожені конфлікти" не такі вже й заморожені. Приміром, в Нагірному Карабасі час від часу спалахують бойові дії, так само, як обстріли трапляються у демілітаризованій зоні між КНДР і Південною Кореєю.

При цьому, підкреслює оглядач, невирішених конфліктів чимало і за межами колишнього СРСР. І всі вони, швидше за все, не "заморожені", а проігноровані світовою спільнотою.

"Найчастіше є фактичний переможець, а ярлик "заморожений конфлікт" слугує фіговим листком, який маскує небажання демократичних країн ефективно захищати свої цінності", - йдеться в статті.

Найбільш яскравий випадок відмови Заходу від захисту демократії – це окупація Північного Кіпру Туреччиною. В Україні ж, припускає автор, криза виникла тому, що вона опинилася в сфері інтересів одразу двох великих країн. Конфлікт в Донбасі прямує до "заморозки" тому, що він став майданчиком для суперечок між давніми ворогами з часів Холодної війни – США і Росією, які підтримають різні табори у збройному протистоянні.

"Ситуація дуже небезпечна. В нас ще ніколи не було конфлікту так близько від кордонів НАТО з реальним відчуттям небезпеки, яке підсвідомо відчувають країни Балтії і Польща, коли думають про Росію", - прокоментував експерт Monterey Institute of International Studies Браян Лі.

Він звернув увагу на те, що Росія і США володіють найбільшими ядерними арсеналами в світі. Напруга між ними зростає через військові провокації в Балтії, які влаштовує Кремль. Крім того, Західний світ був шокований збиттям малайзійського авіалайнера з європейцями на борту. Однак ЄС і НАТО недостатньо жорстко відреагували на цей інцидент.

"Але уявіть, в якій ситуації ми б зараз були, якби авіалайнер був не малайзійським, а приміром польським", - підкреслив Браян Лі.

В цей же час, колишній посол Великобританії в Росії сер Тоні Брентон писав у своїй статті, що конфлікт в Україні скоро скінчиться, але Путіна не повалять. На його думку, Київ точно не доб'ється членства в Альянсі найближчим часом. Західні країни навряд чи захочуть воювати за Україну з Росією. А децентралізацію влади українська сторона вже пообіцяла. Тому Путін отримає те, чого хотів.