UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конфлікт Білорусі та ЄС набуває військового забарвлення — республіка наростила сили ППО

Також почалися відпрацювання взаємодії в повітрі винищувальної авіації.

Білоруські військові збільшили сили протиповітряної оборони на кордонах із країнами ЄС. Мінськ виправдовує себе підвищеною активністю західної авіації, забуваючи, що це реакція на спровоковану Білоруссю хвилю мігрантів на кордоні, зокрема з Польщею. Про посилення складу ППО заявив командувач ВПС та військами ППО білоруської армії Ігор Голуб.

«Вздовж державного кордону Республіки Білорусь як на західному напрямку, так і на північно-західному ми наростили склад чергових сил із протиповітряної оборони, щоб адекватно реагувати на обставини, які складаються вздовж державного кордону у повітряному просторі», — наводить слова Голуба пресслужба Міноборони.

Також 10 листопада було проведено перевірку боєздатності посиленого контингенту ППО Збройних сил Республіки Білорусь. У процесі перевірки відбулися відпрацювання взаємодії в повітрі винищувальної авіації, яка входить до єдиної регіональної системи протиповітряної оборони Білорусі та Росії.

«З минулого понеділка, 1 листопада 2021 року, наразі силами та засобами наших радіотехнічних військ, військово-повітряних сил та військ ППО на суміжній території у повітряному просторі поблизу державного кордону республіки Білорусь було розкрито 25 польотів розвідування різного призначення — стратегічного, оперативного, тактичного. Мінімальне віддалення — до 20 км від держкордону», — зазначив Голуб.

Також, за його словами, на суміжній території зафіксовано 175 польотів бойової авіації оперативно-тактичного призначення, 64 польоти авіації різного призначення у 15-кілометровій прикордонній зоні.

Читайте також: Євросоюз узгодив новий пакет санкцій проти режиму Лукашенка — журналіст

Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав ситуацію на кордоні Польщі та Білорусі політичною, а не міграційною кризою, яку спровокував самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко для дестабілізації ситуації в ЄС. За його словами, така ситуація на кордоні є виявом державного тероризму.

Про те, що відбувається на польсько-білоруському кордоні і як Польща вирішуватиме міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість».