UA / RU
Підтримати ZN.ua

Компанія зі Швеції почала поставляти Україні термінали супутникового інтернету – аналоги Starlink

У компанії зазначили, що не знають, чи використовуватимуть їх військові, але використання може бути яким завгодно.

Компанія зі Швеції Satcube почала поставку Україні своїх терміналів супутникового інтернету, які можна буде використовувати на деокупованих територіях,  розповів засновник і генеральний директор Satcube Якоб Каллмер в інтерв’ю Dagens Nyheter. Вказано, що Україна звернула увагу на ці термінали після кількох випадків використання їх на українській території гуманітарними організаціями та журналістами.

Компанія використовує супутникову мережу компанії зі США Intelsat. Саме американська компанія розмістила замовлення на близько 70 млн шведських крон (5,97 млн євро). Термінали для України має оплатити Німеччина. Вона ж має їх і передати.

Свої термінали Satcube почала виробляти 2017 року. З того часу замволення для України стало найбільшим. Спочатку українській стороні мають передати сотню портативних терміналів. Як заявив Каллмер, перші термінали направили в Україну ще на початку літа.

«Це може бути що завгодно – від підключення до польових госпіталів до підтримки зв'язку в польових умовах», – зазначив Якоб Каллмер, додаючи, що у компанії не знають, чи використовуватимуть термінали українські військові.

Читайте також: SpaceX «фактично стала монополістом» у сфері комерційних космічних запусків – WSJ

Раніше повідомлялося, що Служба супутникового зв'язку Starlink від компанії мільярдера Ілона Маска SpaceX, якою користуються ЗСУ на полі бою, тепер має контракт з Міністерством оборони США на надання супутникових послуг для України. Пентагон не розголошує умови контракту «з міркувань операційної безпеки і через критичний характер цих систем». Контракт з Пентагоном є благом для SpaceX, оскільки, за словами Маска, підтримка послуг його компанії для України коштує 20 мільйонів доларів на місяць. 

Зазначимо, що термінали компанії Ілона Маска Starlink швидші за шведські. Водночас сигнал останніх важче заблокувати. Попри те, що з початку повномасштабного вторгнення РФ компанія Spacex надала Україні понад 40 тисяч терміналів, з подачі власника Ілона Маска компанія обмежує можливості українських захисників у користуванні мережею.