UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет захисту журналістів акредитували в ООН

Проти акредитації висловилися Росія, В'єтнам, Зімбабве, Китай і Руанда.

Економічна і соціальна рада ООН (ЕКОСОР) надала Комітету захисту журналістів статус акредитованої в ООН неурядової організації. Резолюція прийнята в понеділок, 25 липня, за неї проголосували представники 40 країн, проти висловилися Росія, В'єтнам, Зімбабве, Китай і Руанда. Ще шість країн - Алжир, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Індія, Пакистан і Уганда - утрималися.

Раніше Комитету захисту журналістів неодноразово відмовляли в акредитації при ООН.

На засіданні в понеділок делегації Росії, Китаю і В'єтнаму заявили, що принципово виступають проти перегляду рішень комітету з неурядовим організаціям в ЕКОСОР. КЗЖ, головний офіс якого знаходиться в Нью-Йорку, неодноразово виступав з критикою влади Росії.

У понеділок Комітет захисту журналістів (КЗЖ) опублікував заяву, в якій висловив стурбованість ситуацією в Туреччині, де влада видала ордер на арешт 42 журналістів, обвинувачених у причетності до спроби державного перевороту.

КЗЖ заснований в 1981 році, штаб-квартира в Нью-Йорку. Організація займається збором інформації про репресії і вбивства журналістів по всьому світу.

Як повідомлялося, у Києві 20 липня був убитий журналіст Павло Шеремет. Він загинув рано вранці в результаті підриву автомобіля.

Слідство розглядає кілька основних версії причин вбивства журналіста Павла Шеремета – професійні відносини, особиста неприязнь і "російський слід". Крім того, є версія, що справжньою метою замаху міг бути не Шеремет, а керівник інтернет-видання "Українська правда" Олена Притула, якій належав підірваний автомобіль.