UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет ПАРЄ підтримав поправки України до проекту зміни правил запровадження санкцій

Ключова поправка стосувалася принципу голосування по санкційних рішеннях.

Комітет правил процедури, імунітетів та інституційних питань ПАРЄ підтримав поправки в проект змін до правил запровадження санкцій, які підготувала група депутатів, у тому числі і від України. Документ, у разі його ухвалення, зробить неможливим "прощення" РФ, передає "Європейська правда".

Наголошується, що поправки депутатів від Росії відхилили більшістю голосів.

У свою чергу глава віце-президент ПАРЄ Володимир Ар'єв також повідомив про те, що українська делегація бореться за справедливість.

"Сьогодні рішення ПАРЄ: залишитися сильними і принциповими чи піддатися російському шантажу і втратити повагу і вплив? Дилема "гроші проти справедливості". Для української делегації вибір очевидний: ми боремося за справедливість. Не можна прощати агресору, не можна робити поступок злочинцям, інакше множиться і агресія, і злочини. Ми це вже пройшли", - написав Ар'єв у Facebook. "Наразі регламентний комітет ПАРЄ підтримав наші поправки, які роблять резолюцію менш жахливою. Остаточне голосування ввечері. Але сам факт наявності цієї резолюції в ПАРЄ, замість засудження російської поведінки усюди, свідчить що карлікова політика за чотири роки стала більш поширеним стилем. Сьогодні, в певному сенсі, момент істини для європейських цінностей. Побачимо. Поборемось".

Це рішення ще мають затвердити, але, згідно практиці ПАРЄ, в разі підтримки правок комітетом, підвищуються шанси ухвалення документа в цілому.

Ключова поправка стосувалася принципу голосування по санкційних рішеннях. Резолюція пропонує підвищити поріг прийняття двома третинами голосів, у той час як зараз, необхідна лише половина тих, хто проголосував "за те, що істотно ускладнює введення санкцій проти РФ. В українській поправці запропоновано залишити правило половини для ряду санкцій, включаючи позбавлення Росії права голосу.

Друга поправка забороняє брати участь у роботі ПАРЄ депутатам, які обиралися в округах незаконно анексованого Росією українського Криму, і на інших окупованих територіях.

Також Комітет правил процедури рекомендував Асамблеї підтримати норму, згідно якої ініціюються додаткові покарання для Москви у разі, якщо РФ, уникаючи санкцій, в 2019 році знову не подасть список своєї делегації для участі в роботі Асамблеї.

Нагадаємо, у червні Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть можливість російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Раніше колишній голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягав на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ. Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії у ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".