UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет міністрів Ради Європи розглядає постанову ЄСПЛ про вбивство Гонгадзе

Рішення будуть опубліковані до кінця тижня

Напередодні почалося засідання Комітету Міністрів Ради Європи щодо виконання постанов Європейського суду з прав людини, на якому серед інших розглядаються і чотири українських постанови, в тому числі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Засідання триватимуть до 3 грудня. Рішення КМРЄ будуть опубліковані до кінця тижня.

На сайті КМРЄ розповіли, що у справі Гонгадзе розглянуть вбивство журналіста і відсутність ефективного розслідування.

Серед інших справ розглянуть невиконання судових рішень, що надають права доступу дітям заявників полюс погані умови утримання під вартою і відсутність адекватних медичних працівників в умовах тримання під вартою.

Рішення, прийняті Комітетом міністрів в ході засідання, будуть опубліковані на сайті Ради Європи в п'ятницю 4 грудня.

Відповідно до статті 46 конвенції з прав людини, рішення Європейського суду з прав людини є обов'язковими для відповідних держав.

Комітет міністрів здійснює нагляд за виконанням рішень на основі інформації, наданої відповідними національними органами влади, заявниками, НУО та іншими зацікавленими сторонами.

Засновник "Української правди" Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Мати журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У січні 2016 року суд залишив колишньому генералу МВС Олексію Пукачу   довічне ув'язнення   за вбивство журналіста Гонгадзе. Однак ні Пукач, ні сім'я Гонгадзе з вироком не згодні. На суді обвинувачений натякав, що мотиви для вбивства журналіста були у екс-президента Леоніда Кучми і голови його адміністрації Володимира Литвина.

Мирослава Гонгадзе зазначила, що суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка -   замовників вбивства.

У лютому 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін відновив досудове розслідування кримінальної справи за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе і створив   слідчу групу з розслідування справи.