UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісар ООН заявив про непотрібність роботи Радбезу після хіматак в Сирії

Застосування в Сирії хімічної зброї стає нормою

Верховний комісар ООН з прав людини Зейда Раад аль-Хуссейн заявив, що нездатність дати жорстку відповідь на застосування хімічної зброї тільки заохочує її використання, повідомляє "УНІАН"

Після десятиліть, коли ми думали, що успішно оголосили поза законом використання хімічної і біологічної зброї, світ сидить спокійно, поки її застосування в Сирії стає нормою, зазначив він.

"Це колективне знизання плечима з приводу ще одного можливого використання одного з найжахливіших знарядь, коли-небудь створених людиною, неймовірно небезпечне ... Ряд дуже сильних держав безпосередньо залучені в конфлікт у Сирії, і все ж вони не змогли зупинити цю загрозливу регресію що веде до використання хімічної зброї усіма підряд", - попередив він.

Комісар зазначив, що словесного засудження явно недостатньо і крайня нездатність належним чином розслідувати всі твердження про атаки з боку всіх сторін, досі заохочує використання такої підлої зброї і підриває легітимність міжнародного правопорядку.

Читайте також: Сирія побачила руку США в хіматаці на місто Думу

Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.

Опозиційне угрупування "Джаїиш аль-Іслам" заявило, що авіація сирійського диктатора Башара Асада скинула на цивільне населення бочкову бомбу з отруйними речовинами.

У Союзі медичних організацій припускають, що сили Асада застосували в Думі нервово-паралітичний газ.

Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію й особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.

ЄС закликав відновити мандат Об'єднаного слідчого механізму ООН, роботу якого заблокувала Росія в листопаді минулого року.