Генерал Дженні Каріньян у четвер вступила на посаду начальника штабу оборони Канади і стала першою в історії країни жінкою-командувачем збройних сил країни, повідомляє Reuters.
Каріньян, яка за освітою є військовим інженером, упродовж 35 років служби в канадській армії командувала військами в Афганістані, Боснії та Герцеговині, Іраку та Сирії.
«Я відчуваю готовність і підтримку, щоб прийняти цей неординарний виклик», — сказала Каріньян у Канадському військовому музеї в Оттаві.
Серед викликів, яким країна має протидіяти, командувачка назвала війни в Україні та на Близькому Сході, підвищену напруженість в інших країнах світу, зміну клімату, підвищення вимог до контингенту вдома та за кордоном, а також загрози демократичним цінностям та інститутам.
Каріньян змінила на посаді генерала Уейна Ейра, який обіймав посаду верховного військового командувача з 2021 року.
Минулого тижня прем'єр-міністр Джастін Трюдо оголосив про намір свого уряду до 2032 року досягти цільових витрат НАТО на оборону в 2% ВВП. Згідно з прогнозами уряду, у 2024-25 фінансовому році витрати на оборону Канади становитимуть 1,39% ВВП.
Збройні сили намагаються досягти цілей щодо збільшення чисельності та замінюють застарілу техніку.
Трюдо, який назвав Каріньян «зразком для наслідування для всіх канадців і всього світу», з моменту вступу на посаду в 2015 році проводить політику, спрямовану на посилення гендерної рівності.
У 2017 році канадська військовослужбовиця Меган Куото стала першою жінкою, яка очолила підрозділ британської королівської гвардії, що стоїть на сторожі Букінгемського палацу в Лондоні.
У 2018 році він призначив Бренду Лакі першою жінкою-главою Королівської канадської кінної поліції.
У 2019 році рада міністрів Іспанії схвалила присвоєння Патрісії Ортега Гарсії звання генерала Збройних Сил країни. Вона стала першою жінкою в іспанській армії з генеральським званням.
Минулого місяця 61-річна Клаудія Шейнбаум стала першою жінкою-президентом Мексики за 200-річну історію країни.