UA / RU
Підтримати ZN.ua

Команда Мюллера допитала двох російських олігархів щодо втручання РФ у вибори США - CNN

Одного бізнесмена допитали й обшукали після прибуття його приватного літака в аеропорт Нью-Йорка.

Спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує справу про втручання Росії в американські вибори, взявся розслідувати фінансування передвиборної кампанії Донльда Трампа росіянами. У рамках розслідування, він уже допитав щонайменше двох олігархів, повідомляє CNN з посиланням на свої джерела.

За інформацією ЗМІ, одного бізнесмена допитали й обшукали після прибуття його приватного літака в аеропорт Нью-Йорка. Прокурори також перевірили його електронні пристрої. Про те, хто цей олігарх, і коли саме відбулася перевірка не повідомляється.

Ще одного російського олігарха зупинили під час його "нещодавньої поїздки в США", однак не зрозуміло, чи його також обшукували.

Крім того, як пише телеканал, команда Мюллера надіслала неофіційний документ і запит на інтерв'ю третьому російському олігархові, який останнім часом не відвідував США.

Ці допити свідчать про те, що Мюллер активізував свою увагу на потенційному потоці грошей із Росії на вибори в США у рамках свого розслідування про втручання РФ в президентські вибори в 2016 році.

Слідчі намагаються з'ясувати, чи здійснювали незаконні пожертви заможні росіяни прямо чи опосередковано в президентську кампанію Дональда Трампа та його інаугурацію.

Варто додати, що, відповідно до закону про фінансування виборчої кампанії, іноземним громадянам заборонено здійснювати пожертвування на політичні кампанії США.

Читайте також: Луценко анонсував зняття недоторканності з Бакуліна наступного тижня

За словами співрозмовників, частина розслідування направлена на те, щоб з'ясувати, чи вкладали росіяни гроші в компанії або дослідницькі центри, які здійснювали пожертвування для передвиборного штабу Трампа.

Ще один напрямок розслідування Мюллера - перевірка ймовірного використання Росією підставних спонсорів як інструменту для фінансування кампанії Трампа.

Зазначається, що Трамп залучив 333 мільйони доларів на свою президентську кампанію та ще майже 107 мільйонів у фонд інаугурації, що вдвічі більше, ніж у будь-якого із його попередників.

Читайте також: Реанімація коаліції з СДПН - останній шанс для Меркель залишитися у великій політиці

Після звинувачень Мюллер зять мільярдера з Росії та юрист Алекс ван дер Цваан визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень про зв'язки з Ріком Гейтсом, колишнім бізнес-партнером Пола Манафорта. Днями повідомлялося, що він став першим підозрюваним, кого взяли під варту у справі про втручання Росії у вибори США. Його засудили до 30 днів у в'язниці та штрафу у розмірі 20 тисяч доларів.

Також повідомлялося, що спецпрокурор США зацікавився бізнес діяльністю Дональда Трампа в Росії до початку передвиборчих перегонів 2016 року.

Своє розслідування Роберт Мюллер розпочав у травні 2017 року, коли міністерство юстиції США призначило його на посаду спеціального прокурора.

У рамках справи Мюллер навіть викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса, який став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.