Колумбія втратила лідерство у виробництві кокаїну, поступившись цим "титулом" іншій південноамериканській країни - Перу, йдеться у звіті Управління ООН з боротьби з наркотиками і злочинністю (UNODC).
За даними ООН, у 2012 році площа посадки рослин коки - сировини для виробництва кокаїну у Колумбії скоротилася на 25%: з 64 тисяч гектарів до 48 тисяч.
Це найзначніше зниження площ посадки коки з 2001 року, коли UNODC приступила до моніторингу за ситуацією з вирощуванням цієї рослини.
Офіційні дані ООН про обсяги вирощування коки у Перу з'являться у наступному місяці. У 2011 році площі посадки коки в цій країні становили 62,5 тисячі гектарів.
На думку низки аналітиків, падіння виробництва коки у Колумбії може пояснюватися тим, що озброєні банди, які раніше фінансувалися за рахунок продажу наркотиків, відкрили для себе новий ринок - контрабанду золота і дорогоцінного каміння.
Однак колумбійська поліція впевнена, що досягла цього завдяки ефективності своїх зусиль.
Голова місцевого управління з боротьби з наркотиками Луїс Альберто Перес заявив журналістам Бі-бі-сі, що посилення контролю в цілому ряді провінцій Колумбії змусило жителів відмовитися від вирощування коки. На додаток і соціальні програми уряду, що дозволили селянам перейти на вирощування легальних культур.
Окрім того, тривала кримінальна війна у Колумбії значно послабила місцеві клани наркомафії, що позначилося на обсязі чорного ринку. !zn