UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колишній президент Бразилії отримав новий термін за корупцію - 17 років в'язниці

Екс-президент Бразилії може не вийти з в'язниці до кінця життя

8 листопада колишній бразильський лідер Інасіу Лула да Сілва вийшов зі стін в'язниці, де відбував покарання за корупцію та відмивання коштів. Він пробув в ув'язненні півтора року, хоча засуджений був на значно триваліший термін. За законами Бразилії він міг бути на волі до остаточного розгляду апеляцій у справі.

Розгляд апеляцій закінчено. Тепер да Сілва не просто заарештований, але буде відбувати тривалий термін ув'язнення, можливо, навіть не вийде з в'язниці за життя: йому збільшили термін до 17 років і одного місяця.

Суд Бразилії визнав винним і постановив збільшити термін покарання у справі про корупцію колишньому президенту Луїсу Інасіу Лулі да Сілві. Він засуджений на 17 років і один місяць позбавлення волі, повідомляють закордонні ЗМІ.

Це вже другий вирок у другій судовій інстанції за звинуваченнями в корупції. Раніше його визнали винним по іншій справі, призначивши покарання у вигляді одного року і семи місяців тюремного ув'язнення.

Нагадаємо, в січні 2018 року Луїс Інасіу Лула да Сілва був засуджений до ув'язнення під варту на строк 12 років і один місяць за звинуваченням у корупції та відмиванні грошей.

Корупційна складова в Бразилії дуже сильна. Колишнього президента Бразилії Мішеля Темера заарештували у справі про корупцію, повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерело.

Видання Globo пише, що Темер проходить у кількох справах. Одна з них стосується отримання хабарів від портових операторів. Передбачається, що він видав указ на користь логістичної компанії Rodrimar, що працює в найбільшому порту Латинської Америки Сантус.

Йому двічі намагалися пред'явити звинувачення в корупції, але Національний конгрес відмовлявся схвалити їх. Після того, як Темер склав повноваження, згода конгресу більше не потрібна.

Мішел Темер став президентом Бразилії в 2016 році після зняття з посади глави держави Ділми Русеф, яку звинуватили в маніпуляціях з федеральним бюджетом. Її попередник Луїс Лула да Сілва в 2017 році був засуджений за звинуваченням у відмиванні грошей.