UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колишній політконсультант Трампа зізнався в дачі неправдивих свідчень ФБР

Джордж Пападопулус збрехав про свої розмовах з якимось іноземцем про наявність у РФ компромату на Клінтон.

Політичний консультант Джордж Пападопулус, який працював на штаб Дональда Трампа під час президентської кампанії 2016 року, зізнався в дачі неправдивих свідчень ФБР у рамках розслідування можливої змови виборчого штабу кандидата з Росією.

Крім Пападопулуса фігурантами розслідування є екс-голова штабу Трампа Пол Манафорт і політконсультант Річард Гейтс.

Згідно з документом, опублікованим на сайті Міністерства юстиції США у понеділок, 30 жовтня, Пападопулус дав свідчення ще 5 жовтня.

Його звинуватили в тому, що він збрехав слідству про обговорення з якимось іноземцем компромату на кандидата у президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Співрозмовник стверджував, що у РФ є "тисячі" електронних листів, що дискредитують Клінтон.

Спочатку Пападопулус стверджував, що ця розмова мала місце ще до того, як консультант почав праюувати на штаб Трампа.

Вранці 30 жовтня екс-голова штабу Трампа і політконсультант Януковича Пол Манафорт здався ФБР. Офіційні обвинувачення були висунуті ще в п'ятницю, але у той час федеральний суддя запечатав їх і не розголошував.

Правоохоронні органи США пред'явили Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Манафорт і Гейтс, зокрема, звинувачуються у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків". Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало про те, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Олега Дерипаску. Їхнє співробітництво стосувалося України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".

Раніше повідомлялося про те, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". У матеріалі агентства мова йде про виплати, здійснені у 2007 і 2009 роках.

21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.