UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колишній міністр бюджету Франції засуджений до трьох років в'язниці

Жерома Каюзака звинуватили в податковому шахрайстві і відмиванні грошей.

Суд засудив екс-міністра бюджету Франції Жерома Каюзака до трьох років позбавлення волі у четвер, 8 грудня, повідомляє Associated Press. Політик був замішаний в одному з найбільших політичних скандалів уряду колишнього президента Франції Франсуа Олланда.

Паризький суд визнав Каюзака винним у податковому шахрайстві і відмиванні грошей з метою приховування власного багатства в офшорних зонах по всьому світу. У суді говорили про те, що екс-міністр скоїв правопорушення "надзвичайної і рідкісної серйозності".

Каюзак і його колишня дружина Патрісія Менард були визнані власниками незаконних рахунків в іноземних банках, вони володіли ними протягом двох десятиліть. Колишній політик і його екс-дружина вже заплатили 2,3 млн євро ($ 2,5 млн) в якості сплати податкових заборгованостей.

Патрісія Менард була засуджена судом до двох років тюремного ув'язнення за податкове шахрайство.

Займаючи посаду Міністра бюджету Франції і ведучи боротьбу з тими, хто ухиляється від сплати податків, Каюзак сам приховував своє багатство.

Приховувані від податків статки пари було оцінено у 3,5 млн євро ($ 3,8 млн). Але обвинувачі вважають, що справжні статки Каюзака і Менард набагато більші, і саме воно забезпечували парі безбідне життя .

Кошти колишнього подружжя зберігалися на банківських рахунках у Швейцарії, Сінгапурі та британської офшорної зоні острова Мен, і, згідно з судовими документами, виводилися через фіктивні компанії Панамі і Сейшельських островів.

У вересні цього року Каюзака і Менард звинувачували в тому, що вони "зробили Францію світовим посміховиськом" і називали "найбільшими шахраями, про яких уряд Франції знав".

До початку політичної діяльності Жером Каюзак володів власною косметичної клінікою по пересадці волосся, яку відкривав разом зі своєю колишньою дружиною, спеціалістом-дерматологом, і вважався цілком успішним бізнесменом. А також консультував найбільші фармацевтичні лабораторії.

Після тривалого заперечення шахрайства протягом багатьох місяців і публічної брехні в Парламенті, по телебаченню, колегам і простим французам, Каюзак зрештою визнав свою провину.

3 квітня Центр досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами.

Зокрема, у матеріалах йдеться про те, що президент України Петро Порошенко у 2014 році створив три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшори йому були потрібні для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

У Національному антикорупційному бюро України вже заявили, що за законом не можуть починати досудове розслідування щодо чинного президента.

ГПУ не знайшла складу злочину в матеріалах журналістського розслідування щодо офшорних фірм.