Росія зруйнувала світовий порядок, коли окупувала Крим і розв'язала війну проти України. Знищивши систему безпеки в Європі, яка була встановлена після Холодної війни, вона створила поле для майбутнього конфлікту з Заходом.
Про це, як повідомляє The Guardian, в своїй книзі під назвою "Війна з Росією в 2017-му" написав британський генерал сер Александр Річард Шірреф, який очолював штаб сил НАТО в Європі.
Він переконаний, що Росія, намагаючись запобігти вигаданого нею "оточення" з боку НАТО, спробує захопити нові території на Сході України і пробити собі наземний коридор в Крим, а також вторгнеться в країни Балтії. Видання пише, що Шірреф пішов у відставку лише у 2014 році. І він ризикує своєю репутацією, роблячи такі передбачення. Однак британський генерал запевняє, що його припущення ґрунтуються на його досвіді і методі прогнозування майбутніх конфліктів, які практикують у Альянсі.
Шірреф переконаний, що його передбачення почнуть здійснюватися наступного року, якщо відповідні запобіжні заходи не будуть вжиті. Він також наполягає на збереженні ядерного стримування, запевняючи, що воно має дуже важливе значення.
"Не треба плекати ілюзій. Застосування російської ядерної зброї – це головний козир у військовій стратегії Москви", - вважає британський військовий.
Він підкреслює, що Росія стала найбільш небезпечною загрозою для Заходу. І президента Володимира Путіна можна зупинити в тому випадку, якщо західні столиці визнають реальну можливість війни і наважаться на відповідні дії. В цей же час, генерал НАТО Сальваторе Фаріна не вірить в широкомасштабну війну з Росією. У той же час Фаріна зауважив, що "небезпечна" поведінка Росії в регіоні Балтійського моря може рано чи пізно призвести до інцидентів". За його словами, НАТО не прагне ескалації відносин з Росією.
В цей же час, видання Financial Times писало, що сили швидкого реагування НАТО будуть неефективними у випадку війни з Росією. Тому міністри закордонних справ країн НАТО зустрінуться в Брюсселі на цьому тижні, щоб визначити порядок денний саміту. Одним із необхідних заходів може стати базування чотирьох батальйонів НАТО, кожен з яких буде утворений одним з його членів, Естонії, Латвії, Литві, а також Польщі. За словами високопоставленого польського дипломата, такі заходи є "необхідним мінімумом".