UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коли очікувати обмеження ціни на російську нафту? Відповідь Мінфіну США

Цей крок має з одного боку не дати Росії отримувати надприбутки, а з іншого боку – уберегти світ від дефіциту нафти

Наступним кроком санкцій США проти Росії стануть заходи проти російських енергоресурсів, зокрема мова йде про жорстке обмеження ціни на її нафту, щоб Росія більше не могла отримувати надприбутки. Але США введуть його синхронно з Європейським Союзом. Про це заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо під час безпекового форуму в Аспені, Колорадо, США цього тижня, повідомляє «Голос Америки».

«Нашою метою буде запровадити цінові обмеження на російську нафту, що дозволить російській нафті надходити до світової економіки, але лише, якщо ціна на неї буде такою, що не дозволить Росії отримувати зиск із нестабільності, яку вони створили в світовій енергетиці», – заявив Воллі Адеємо. 

Читайте також: Саудівська Аравія та Ірак суттєво наростили об’єми постачання нафти до Європи – Bloomberg

У відповідь на запитання про те, як скоро можна очікувати запровадження цого обмеження, він сказав, що США діють синхронно з Європою. В шостому пакеті санкцій ЄС є заборона на надання страхових послуг для транспортування російської нафти, яка має запрацювати у грудні 2022 року. Обмеження ціни на нафту, за словами заступника міністра фінансів США, введуть після того, як запрацює ця норма, тобто не раніше грудня.

«Наша ціль – переконатись, що із введенням цієї заборони на страхування, ми будемо здатні приєднати до цього світове обмеження ціни (на російську нафту, – ред.)», – сказав Адеємо. 

Він зазначив, що цей крок має з одного боку не дати Росії отримувати з нафти надприбутки, а з іншого боку – уберегти світ від дефіциту нафти.

Читайте також: США прагнуть значно знизити ціну на російську нафту, - Bloomberg

Нагадаємо, 7 липня стало відомо, що США та союзники обговорюють можливість встановити граничну ціну на російську нафту на рівні 40-60 доларів за барель. Через два тижні після цього віцепрем'єр Росії Олександр Новак заявив, що Росія перестане постачати нафту на світові ринки, якщо граничні ціни на неї не покриватимуть витрати на видобуток.