UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кох: Наступним кроком Кремля стане або відкрита війна з Україною, або провокація НАТО

Наступним кроком Росії стане відкрита війна з Україною або навіть серйозна провокація по відношенню до НАТО, вважає колишній російський прем'єр.

Росія переживає важливий перехідний період: Кремль більше не може підтримувати високий внутрішній рівень схвалення зовнішньої політики без будь-яких руйнівних кроків, пише колишній віце-прем'єр Росії Альфред Кох на сторінках німецької газети Die Welt.

"Післясмак приєднання Криму вичерпаний, як і вичерпана "тема" агресії на сході України. Наступним кроком буде відкрита війна з Україною або навіть серйозна провокація по відношенню до НАТО", - каже колишній російський чиновник.

Саме тому внутрішня політика в даний час є основним засобом для підтримки популярності президента Росії Володимира Путіна. "Тому що зараз почнуться два важливі процеси: з одного боку, боротьба проти знакових фігур єльцинської епохи, з іншого боку - повне руйнування всієї серйозної опозиції", - каже Кох. Цю тенденцію він вже бачить у демонстративному вбивстві Бориса Нємцова і переслідуванні Анатолія Чубайса.

На думку Коха, Кремль демонстративно намагається запобігти участі демократичної опозиції на чолі з Олексієм Навальним і Михайлом Касьяновим на місцевих виборах.

Таким чином, влада почала порушувати закон і діяти з репресіями проти опозиції. У Новосибірську, наприклад, опозиційні політики не були допущені до участі в муніципальних виборах - на тій підставі, що підписи, зібрані на підтримку кандидатів, не відповідають даним в базі.

Багато таких репресій майже не знаходять відображення в західних ЗМІ. "Але, якщо вони не будуть приділяти цьому увагу, мало хто дізнається про це", - підкреслює Кох. "Тому на іноземних журналістів, які працюють в Росії, зараз лежить велика відповідальність", - переконаний він.

"Тільки тоді західні лідери посилять тиск на Путіна, щоб забезпечити достатньо чесні і прозорі вибори в Росії. Без цього Росія зробить ще один крок до самодержавства", - резюмує Кох.

Як писало видання The Washington Post, наступом на громадянське суспільство Путін показує слабкість режиму. Путін боїться конкуренції, опозиції і будь-якого крику незгоди. У гонитві за абсолютною владою, він душить власне суспільство.