UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коаліція на чолі з США збільшить кількість авіаударів по "Ісламській державі"

Зменшення кількості авіаударів у вересні і жовтні було пов'язано з погодою.

Антитерористична коаліція, очолювана США, планує найближчим часом збільшити кількість авіаударів по позиціях угрупування "Ісламська держава" в Іраку і Сирії, заявив командувач ВПС США генерал-лейтенант Чарльз Браун, передає Reuters.

За його словами, зменшення кількості авіаударів у вересні і жовтні було пов'язано з погодою. Тепер же, коаліція отримала додаткові можливості для нанесення авіаударів по об'єктах терористом завдяки посилення активності урядових військ президента Сирії Башара Асада і повстанців на землі.

Генерал-лейтенант також подчеркнуо, що США і союзники намагаються уникнути жертв серед мирного населення.

Читайте також: Латвія може відправити солдатів в Ірак для боротьби з "Ісламською державою"

На початку жовтня міністр оборони Великобританії Майкл Феллон заявив, що Росія здійснює безладні бомбардування Сирії, які призводять до загибелі мирних жителів. За словами Фэллона, попередні дані розвідки вказують на те, що з 20 авіаударів, нанесених російськими військовими в Сирії, всього один припадає на позиції бойовиків "ІД".

4 жовтня глава МЗС Великобританії Філіп Хаммонд заявив, що Росія веде "класичну асиметричну війну" в Сирії, використовуючи військову силу для підтримки режиму сирійського президента Башара Асада, офіційно заявляючи про боротьбу з терористичним угрупуванням "Ісламська держава".

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.