UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР звинуватила США у посиленні ядерної загрози

В Міноборони КНДР пригрозили відповісти на стратегію США з протидії зброї масового знищення “найбільш потужною і стійкою стратегією реагування”.

Північна Корея розкритикувала нову стратегію США з протидії зброї масового знищення за те, що вона включає КНДР до числа країн, які становлять "постійну загрозу”. Про це повідомляє Reuters

Читайте також: Війна Росії проти України оживила «привид НАТО» на Сході

У своїй заяві представник Міністерства оборони Північної Кореї звинуватив США у збільшенні ядерної загрози, посилаючись на спільні військові навчання з Південною Кореєю і відправку стратегічного атомного підводного човна, йдеться в повідомленні державних ЗМІ КНДР.

Північнокорейські військові відповідатимуть на військову стратегію США "найбільш потужною і стійкою стратегією реагування", заявив речник міністерства, посилаючись на поправки до конституції країни. 

Минулого тижня Північна Корея прийняла поправку до конституції, щоб закріпити свою політику щодо ядерної сили, оскільки лідер Кім Чен Ин пообіцяв прискорити виробництво ядерної зброї для стримування того, що він назвав провокаціями з боку США.

Читайте також: Північна Корея внесла поправки до конституції, закріпивши політику щодо ядерної зброї

Міністерство оборони Південної Кореї розкритикувало цей крок, заявивши, що Пхеньян буде "ще більше ізольований" на міжнародному рівні, що "погіршить" страждання жителів країни.

Будь-яке використання ядерної зброї Пхеньяном призведе до кінця режиму, додали в міністерстві, повторюючи слова президента Південної Кореї Юн Сок Йоля.

У незасекреченій версії "Стратегії протидії зброї масового знищення 2023 року" Міністерства оборони США йдеться про те, що "Північна Корея, Іран і насильницькі екстремістські організації залишаються постійними загрозами, оскільки вони продовжують розвивати потенціал зброї масового знищення".

Речник міністерства оборони Північної Кореї також розкритикував стратегічну заяву американських військових від 28 вересня за опис Китаю як "виклику, що постійно зростає", а Росії - як "гострої загрози", назвавши це "політичною провокацією" проти незалежних суверенних держав.

Читайте також: США закликали Китай використати вплив на КНДР, щоб сприяти поверненню Північної Кореї до дипломатії

Північна Корея зміцнює свої зв'язки з Китаєм, традиційним союзником і «економічним благодійником» КНДР, на тлі глобальних санкцій проти її ядерної та ракетної програм, та призупинених переговорів про денуклеаризацію зі Сполученими Штатами.

Також КНДР розвиває відносини з РФ. Нещодавно Кім відвідав Росію, де зустрівся з главою Кремля Владіміром Путіним. Навіть cам факт зустрічі Путіна з Кімом та перспективи військово-технічного співробітництва РФ і Північної Кореї викликали серйозне занепокоєння у західних країн та азійських сусідів КНДР. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.