UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР заявила про успішне випробування нового ракетного двигуна - ЗМІ

Північнокорейський лідер також наказав "запускати більше супутників для різних цілей".

Пхеньян за наказом Кім Чен Ина провів успішне наземне випробування нового ракетного двигуна, передають у вівторок південнокорейські ЗМІ, посилаючись на повідомлення агентства ЦТАК.

Так, лідер КНДР Кім Чен Ин відвідав космічний центр у Сохэ на заході країни, де керував випробуванням "потужного ракетного двигуна нового типу, здатного виводити на геостаціонарну орбіту супутники".

Така ракета-носій може експлуатуватися для різних типів супутників, включаючи використовувані для спостереження за Землею. Північнокорейський лідер також наказав "запускати більше супутників для різних цілей, щоб удосконалювати місцеві технології і тим самим перетворити нашу країну в найближчі роки у володаря таких геостаціонарних супутників", передав ЦТАК.

Південнокорейські журналісти в публікації звертають увагу, що це перша поява Кім Чен Ина на публіці у зв'язку з негромадянським заходом з дня проведеного 9 вересня п'ятого ядерного випробування.

9 вересня КНДР оголосила про успішне проведення чергового випробування ядерної зброї. До цього ядерні випробування КНДР здійснила в січні цього року, і крім цього, вони мали місце в 2006, 2009 і 2013 роках.

Згодом РБ ООН провів закрите екстрене засідання, на якому члени Ради рішуче засудили останнє випробування ядерної зброї у Північній Кореї заявили про готовність обговорювати нові серйозні заходи щодо Пхеньяна.

Читайте також: Південнокорейські експерти не знайшли в повітрі радіонуклідів після проведення ядерних випробувань КНДР

Новий шантаж світу атомом з боку КНДР - це, мабуть, спроба Пхеньяна як можна більше дестабілізувати обстановку на Корейському півострові саме під час наростання політичної напруги в президентській кампанії в США, пише Віктор Каспрук на сторінках еженельника "Дзеркало тижня. Україна". "Загалом, ця комуністична країна повторює політику Москви, яка націлена на зміну світового порядку. Але робить це дещо інакше. А в кінцевому підсумку Росія і КНДР допомагають один одному", - пише Каспрук.

Детальніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Північна Корея: шантаж розщепленим атомом".