UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР запустила балістичну ракету середньої дальності, поки в Сеулі перебував держсекретар США

Ентоні Блінкен відреагував на запуск Пхеньяном балістики.

Північна Корея 6 січня запустила балістичну ракету середньої дальності, яка пролетіла 1100 кілометрів на схід і впала в море. Це сталося тоді, коли у Сеулі з робочим візитом перебував держсекретар США Ентоні Блінкен, передає Reuters.

Під час виступу, який відбувся за кілька годин після запуску ракети, очільник Держдепу заявив, що це є ще одним нагадуванням про необхідність поглиблення співпраці між США, Південною Кореєю та Японією для стримування Пхеньяна. Ця співпраця в тому числі має полягати в обміні ракетними даними в режимі реального часу і проведення тристоронніх військових навчань.

Читайте також: Від військ КНДР на фронті очікували більшого — легіон "Свобода Росії"

«Сьогоднішній запуск - це лише нагадування всім нам про те, наскільки важливою є наша спільна робота», – сказав Блінкен.

Він попередив про поглиблення зв'язків Пхеньяна з Москвою. За словами держсекретаря, Вашингтон вважає, що РФ має намір поділитися з Північною Кореєю космічними та супутниковими технологіями в обмін на її підтримку війни в Україні.

Запуск Пхеньяном балістики 6 січня став першим з 5 листопада, коли КНДР запустила щонайменше сім балістичних ракет малої дальності. Не одразу було зрозуміло, який тип ракети випустили, але минулорічні випробування північнокорейських МБР мали нову твердопаливну конструкцію і несли, за словами Пхеньяна, гіперзвуковий планер, боєголовку, призначену для маневрування і ухиляння від протиракетної оборони.

Читайте також: Бійці ССО зайняли поселення в Курській області. Крім росіян село також утримували солдати КНДР

Північна Корея заявила, що працює над тим, аби зробити свої ракети усіх діапазонів твердопаливними. Такі ракети не потребують заправки паливом безпосередньо перед запуском, часто простіші й безпечніші в експлуатації, їм потрібна менша логістична підтримка. Це робить їх складнішими для виявлення і більш живучими, ніж зброя на рідкому паливі.

Нагадаємо, неназваний представник Міністерства закордонних справ КНДР заявляв, що військовий союз Північної Кореї з Росією виявляється «дуже ефективним» у стримуванні Сполучених Штатів та їхніх «васальних сил». За його словами, КНДР звинуватила Вашингтон і його союзників у затягуванні війни в Україні та дестабілізації ситуації з безпекою в Європі та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Водночас, північнокорейський дипломат не згадав про участь своєї країни у війні в Україні, та про важкі втрати, яких зазнають війська КНДР в боях у Курській області.

У червні минулого року російський диктатор Путін відвідав Пхеньян і підписав з Кім Чен Ином договір про «всеосяжне стратегічне партнерство», який зокрема, містить зобов'язання про взаємну оборону.