UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР заявила про готовність Путіна відвідати Пхеньян найближчим часом

Це буде перша поїздка російського президента до Північної Кореї за останні понад двадцять років.

Президент Росії Владімір Путін висловив готовність відвідати Пхеньян найближчим часом під час зустрічі з міністром закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хуей в РФ минулого тижня. Про це написали державні ЗМІ КНДР, повідомляє Reuters.

Путін також подякував північнокорейському лідеру Кім Чен Ину за його запрошення відвідати КНДР, повідомило північнокорейське державне інформаційне агентство ЦТАК з посиланням на офіс помічника міністра закордонних справ Північної Кореї.

Читайте також: Отримання Росією балістики КНДР може пришвидшити рішення про відправку Україні ракет Taurus — експерт

Це буде перша поїздка глави Кремля до КНДР за останні понад двадцять років.

Росія сподівається, що візит Путіна до Північної Кореї на запрошення Кіма відбудеться "в осяжному майбутньому", але дата ще не узгоджена, заявляв у понеділок, 15 січня, речник Кремля Дмітрій Пєсков.

Під час візиту Чхве Сон Хуей Росія подякувала Північній Кореї за підтримку війни проти України. Москва і Пхеньян також висловили серйозну стурбованість “провокаційними діями” США та їхніх союзників, “спрямованими проти суверенних прав” Північної Кореї, і домовилися співпрацювати у врегулюванні ситуації в регіоні, йдеться в повідомленні державних ЗМІ КНДР.

Прийшовши до влади після Бориса Єльцина в 1999 році, Путін відвідував Пхеньян у липні 2000 року для зустрічі з батьком Кім Чен Ина — Кім Чен Іром.

Російський президент прийняв запрошення Кіма, коли вони зустрічалися в Росії у вересні минулого року, повідомляв раніше Пєсков.

Розширення співпраці Кіма і Путіна в останні роки викликає занепокоєння Вашингтона і його союзників, які засудили торгівлю зброєю між двома країнами як порушення низки резолюцій Ради Безпеки ООН.

Передача балістичних ракет КНДР та іншої зброї Росії для використання проти України і подальший розвиток ядерної та ракетної програм Північної Кореї вимагають уваги і скоординованих дій, наголосив американський високопосадовець з питань КНДР Чон Пак на зустрічі з колегами з Південної Кореї і Японії в Сеулі в четвер, 18 січня.

Читайте також: Росія подякувала КНДР за підтримку у війні проти України

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії БутирськоїКорейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні”.